Kreml zlekceważył wywiad z ministrem Radosławem Sikorskim

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2014 19:00
O rosyjskich reakcjach na słowa Radosława Sikorskiego, a także o wstrząsie spowodowanym śmiercią prezesa koncernu Total – dowiemy się z korespondencji Macieja Jastrzębskiego z Moskwy.
Audio
  • O rosyjskich reakcjach na słowa Radosława Sikorskiego oraz o śmierci prezesa koncernu Total – korespondencja Macieja Jastrzębskiego z Moskwy.
Wypadek lotniczy pod Moskwą. Nie żyje prezes koncernu Total
Wypadek lotniczy pod Moskwą. Nie żyje prezes koncernu TotalFoto: PAP/EPA/IAN LANGSDON

Wielka burza rozpętała się po artykule wydawnictwa Politico.com, gdzie zamieszczono kontrowersyjną wypowiedź Radosława Sikorskiego. Miało z niej wynikać, jakoby Władimir Putin, miał w 2008 roku proponować Donaldowi Tuskowi podział Ukrainy. Jak zapowiedział rzecznik prasowy Władimira Putina – Kreml nie ma zamiaru w żaden sposób reagować na słowa byłego szefa polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Jak się okazuje, również niewielu rosyjskich dziennikarzy, odniosło się do wypowiedzi byłego szefa polskiej dyplomacji - powiedział korespondent Maciej Jastrzębski i podsumował to zdaniem: - Kreml zlekceważył wywiad z marszałkiem Radosławem Sikorskim.

Ponadto w audycji "Więcej świata" warto posłuchać o rekcji Rosjan na śmierć szefa francuskiego koncernu petrochemicznego Total - Christophe de Margerie, który zginął w wypadku swojego prywatnego odrzutowca na moskiewskim lotnisku Wnukowo.

O rosyjskich reakcjach na słowa Radosława Sikorskiego, a także o wstrząsie spowodowanym śmiercią prezesa koncernu Total – dowiemy się z korespondencji Macieja Jastrzębskiego z Moskwy.

Czytaj także

Szef koncernu naftowego Total zginął na lotnisku w Moskwie. Aresztowano cztery osoby

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2014 10:27
Rosyjskie służby zatrzymały cztery osoby w związku z katastrofą na lotnisku Wnukowo. W nocy z poniedziałku na wtorek na podmoskiewskim lotnisku roztrzaskał się prywatny odrzutowiec, należący do prezesa francuskiego koncernu naftowego. Śmierć poniosły cztery osoby, w tym szef firmy Total Christophe de Margerie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Putin składa kondolencje po śmierci szefa francuskiej firmy TOTAL

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2014 11:03
Prezydent Rosji wysłał prezydentowi Francji depeszę kondolencyjną po tragicznej śmierci prezesa koncernu Total, Christophe'a de Margerie. W poniedziałek wieczorem na moskiewskim lotnisku Wnukowo rozbił się odrzutowiec, którym do Paryża wracał szef francuskiej firmy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katastrofa samolotu pod Moskwą. Sprawę bada MAK

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2014 22:10
- Kierowca pługa śnieżnego, w który uderzył na lotnisku w Moskwie samolot szefa francuskiego koncernu petrochemicznego Total Christopha de Margerie'ego, był pod wpływem alkoholu - podali rosyjscy śledczy.
rozwiń zwiń