X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Maciej Gudowski lektorem II linii metra! "Ten głos towarzyszył będzie codziennie 300 tys. osób"

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2014 13:00
Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz i dyrektor Radiowej Jedynki Kamil Dąbrowa spodziewali się, że zwycięży głos kobiecy. Warszawiacy zdecydowanie jednak postawili na znakomitego lektora Macieja Gudowskiego.
Audio
  • Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz i dyrektor Radiowej Jedynki Kamil Dąbrowa ogłosili zwycięzcę plebiscytu na głos II linii metra (Jedynka)
  • Prezes Metra Warszawskiego Jerzy Lejk: mam nadzieję, że głos Macieja Gudowskiego przypadnie do gustu także tym, którzy nie głosowali (Jedynka)
Maciej Gudowski w studiu Teatru Polskiego Radia
Maciej Gudowski w studiu Teatru Polskiego RadiaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Mamy gotową kolejną stację, ale do niedawna jeszcze nie mieliśmy głosu. Trudno wsiąść do metra bez żadnej zapowiedzi, ale mam nadzieję, że z TYM głosem pojedziemy już po bożonarodzeniowe zakupy - powiedziała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz rozpoczynając uroczystość zakończenia konkursu, który zorganizowały Urząd m.st. Warszawy, Metro Warszawskie i Radiowa Jedynka. Konkurs zakończył się 26 października. Głos II linii metra wybierało ponad 50 tysiecy ludzi i to nie tylko mieszkańców stolicy. Na stronie radiowej Jedynki odnotowano nawet głosujących zza oceanu.

Zwycięski głos usłyszeliśmy po zapowiedzi dyrektora-redaktora naczelnego Programu Pierwszego Polskiego Radia Kamila Dąbrowy.

"Stacja Rondo Daszyńskiego. Stacja Rondo ONZ. Stacja Świętokrzyska. Stacja Nowy Świat - Uniwersytet. Stacja Centrum Nauki Kopernik. Stacja Stadion Narodowy. Stacja Dworzec Wileński" - wybrzmiał głos Macieja Gudowskiego.

Maciej Gudowski: w tym konkursie od początku był jeden zwycięzca - Warszawa >>>

- Myśleliśmy, że będzie to plebiscyt popularności, że dwie znane aktorki go zdominują. Okazało się, że jest inaczej. Nasi słuchacze, aby zagłosować musieli wysłuchać wszystkich głosów i to jest efekt ich wyboru, ponad 47 proc. wszystkich głosów zostało oddanych na Macieja Gudowskiego - mówił Kamil Dąbrowa. Dyrektor Pierwszego Programu Polskiego Radia dodał z dumą, że lektor znany z filmów akcji współpracuje także z naszym programem.

Prezes Metra Warszawskiego Jerzy Lejk wyraził nadzieję, że głos Macieja Gudowskiego przypadnie do gustu także tym, którzy nie głosowali w plebiscycie.

Maciej Gudowski przez kilkanaście lat prowadził w Polskim Radiu programy, koncerty, czytał wiadomości i zapowiedzi. W 1986 roku rozpoczął współpracę z telewizją. Jego pierwszym "przeczytanym" filmem było hiszpańskie "Południe", obecnie na swoim koncie ma tysiące przeczytanych tytułów. Dobry lektor powinien mieć w głosie klej, żeby przytrzymać widza przy telewizorze – twierdzi Maciej Gudowski. W latach 90. był prezenterem i lektorem "Teleexpressu". Jest również lektorem czytającym zapowiedzi stacji w Szybkiej Kolei Miejskiej w Warszawie.

/

W plebiscycie udział wzięli także: aktorki Krystyna Janda i Danuta Stenka, dziennikarze Małgorzata Tułowiecka, Marzena Wyczółkowska i Andrzej Matul.

Stacje I linii metra od 1998 roku zapowiada lektor telewizyjny i radiowy Ksawery Jasieński.

(ag/asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Małgorzata Tułowiecka: żaden z kandydatów na głos II linii metra nie zadowoli wszystkich

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2014 13:14
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marzena Wyczółkowska i jej radiowy głos w II linii metra?

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2014 10:30
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróż metrem z Krystyną Jandą?

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2014 07:00
W piątkowej "Cztery pory roku" spotkamy się z aktorką Krystyną Jandą, która jest kandydatką w plebiscycie na głos II linii metra.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakończył się plebiscyt na głos II linii metra

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2014 20:30
Plebiscyt na najlepszy głos II linii metra czytający nazwy stacji zorganizowały wspólnie Polskie Radio i warszawski ratusz. Wyniki zostaną podane na antenie radiowej Jedynki w środę 29 października.
rozwiń zwiń