Maciej Gudowski lektorem II linii metra! "Ten głos towarzyszył będzie codziennie 300 tys. osób"

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2014 13:00
Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz i dyrektor Radiowej Jedynki Kamil Dąbrowa spodziewali się, że zwycięży głos kobiecy. Warszawiacy zdecydowanie jednak postawili na znakomitego lektora Macieja Gudowskiego.
Audio
  • Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz i dyrektor Radiowej Jedynki Kamil Dąbrowa ogłosili zwycięzcę plebiscytu na głos II linii metra (Jedynka)
  • Prezes Metra Warszawskiego Jerzy Lejk: mam nadzieję, że głos Macieja Gudowskiego przypadnie do gustu także tym, którzy nie głosowali (Jedynka)
Maciej Gudowski w studiu Teatru Polskiego Radia
Maciej Gudowski w studiu Teatru Polskiego RadiaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Mamy gotową kolejną stację, ale do niedawna jeszcze nie mieliśmy głosu. Trudno wsiąść do metra bez żadnej zapowiedzi, ale mam nadzieję, że z TYM głosem pojedziemy już po bożonarodzeniowe zakupy - powiedziała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz rozpoczynając uroczystość zakończenia konkursu, który zorganizowały Urząd m.st. Warszawy, Metro Warszawskie i Radiowa Jedynka. Konkurs zakończył się 26 października. Głos II linii metra wybierało ponad 50 tysiecy ludzi i to nie tylko mieszkańców stolicy. Na stronie radiowej Jedynki odnotowano nawet głosujących zza oceanu.

Zwycięski głos usłyszeliśmy po zapowiedzi dyrektora-redaktora naczelnego Programu Pierwszego Polskiego Radia Kamila Dąbrowy.

"Stacja Rondo Daszyńskiego. Stacja Rondo ONZ. Stacja Świętokrzyska. Stacja Nowy Świat - Uniwersytet. Stacja Centrum Nauki Kopernik. Stacja Stadion Narodowy. Stacja Dworzec Wileński" - wybrzmiał głos Macieja Gudowskiego.

Maciej Gudowski: w tym konkursie od początku był jeden zwycięzca - Warszawa >>>

- Myśleliśmy, że będzie to plebiscyt popularności, że dwie znane aktorki go zdominują. Okazało się, że jest inaczej. Nasi słuchacze, aby zagłosować musieli wysłuchać wszystkich głosów i to jest efekt ich wyboru, ponad 47 proc. wszystkich głosów zostało oddanych na Macieja Gudowskiego - mówił Kamil Dąbrowa. Dyrektor Pierwszego Programu Polskiego Radia dodał z dumą, że lektor znany z filmów akcji współpracuje także z naszym programem.

Prezes Metra Warszawskiego Jerzy Lejk wyraził nadzieję, że głos Macieja Gudowskiego przypadnie do gustu także tym, którzy nie głosowali w plebiscycie.

Maciej Gudowski przez kilkanaście lat prowadził w Polskim Radiu programy, koncerty, czytał wiadomości i zapowiedzi. W 1986 roku rozpoczął współpracę z telewizją. Jego pierwszym "przeczytanym" filmem było hiszpańskie "Południe", obecnie na swoim koncie ma tysiące przeczytanych tytułów. Dobry lektor powinien mieć w głosie klej, żeby przytrzymać widza przy telewizorze – twierdzi Maciej Gudowski. W latach 90. był prezenterem i lektorem "Teleexpressu". Jest również lektorem czytającym zapowiedzi stacji w Szybkiej Kolei Miejskiej w Warszawie.

/

W plebiscycie udział wzięli także: aktorki Krystyna Janda i Danuta Stenka, dziennikarze Małgorzata Tułowiecka, Marzena Wyczółkowska i Andrzej Matul.

Stacje I linii metra od 1998 roku zapowiada lektor telewizyjny i radiowy Ksawery Jasieński.

(ag/asz)

Czytaj także

Małgorzata Tułowiecka: żaden z kandydatów na głos II linii metra nie zadowoli wszystkich

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2014 13:14
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marzena Wyczółkowska i jej radiowy głos w II linii metra?

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2014 10:30
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróż metrem z Krystyną Jandą?

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2014 07:00
W piątkowej "Cztery pory roku" spotkamy się z aktorką Krystyną Jandą, która jest kandydatką w plebiscycie na głos II linii metra.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakończył się plebiscyt na głos II linii metra

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2014 20:30
Plebiscyt na najlepszy głos II linii metra czytający nazwy stacji zorganizowały wspólnie Polskie Radio i warszawski ratusz. Wyniki zostaną podane na antenie radiowej Jedynki w środę 29 października.
rozwiń zwiń