X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pożegnanie Jose Barroso

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2014 20:00
Zmiana na szczycie Europejskich władz co czeka nowego szefa Komisji Europejskiej.
Audio
  • Zmiana na szczycie Europejskich władz co czeka nowego szefa Komisji Europejskiej. (Więcej świata/Jedynka)
Obrady Parlamentu Europejskiego
Obrady Parlamentu EuropejskiegoFoto: Central Audiovisual Library of the European Commission

1. listopada prace rozpocznie nowy gabinet Jean-Claude Junckera. Jose Barroso pożegnał się po 10 latach, jakie spędził na czele Komisji Europejskiej. W tym czasie, jak mówił, Europa musiała stawić czoła jednym z największych wyzwań ostatnich dekad. Wśród osiągnięć wymienił m.in. przyjęcie Traktatu Lizbońskiego, ambitnej polityki klimatycznej, wzmocnienie reguł bankowych i gospodarczych w Europie oraz rozszerzenie Unii o 13 nowych krajów.

- To była komisja na czas kryzysu, z czego połowę swojej kadencji Barroso zaczął w trudnych warunkach kryzysu strefy euro. Moim zdaniem, nie wykorzystał intrumentu, który dostał w Traktacie Lizbońskim, jeżeli chodzi o stworzenie wspólnej polityki zagranicznej i bezpieczeństwa - powiedział poseł Paweł Zalewski.

Po dziesięciu latach na stanowisku szefa Komisji Europejskiej Portugalczyk Jose Barroso odchodzi w poczuciu dobrze spełnionej misji w trudnych czasach dla UE. Nie brak jednak krytyki, że osłabił on Komisję i poddawał się woli europejskich potęg.

Z byłym eurodeputpwanym Pawłem Zalewskim oraz dziennikarzem Igorem Janke, porozmawiamy o kończacej się kadencji Komisji Europejskiej pod przewodnictwem Jose Manuela Barroso.

kawa

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szczyt Unii, a na nim starcie o dwutlenek węgla. Polska może zachować się ”radykalnie”

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2014 07:06
Pakiet energetyczno-klimatyczny to główny temat spotkania szefów państw i rządów w Brukseli. Rozbieżności między krajami członkowskimi Unii Europejskiej utrzymywały się do ostatnich negocjacji przed szczytem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koniec kadencji Komisji Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2014 14:52
Kadencja Komisji Europejskiej, której przewodził Jose Manuel Barroso, dobiega końca. 1 listopada prace rozpocznie nowy gabinet Jean-Claude Junckera. Na konferencji prasowej podsumowującej swoją działalność Barroso mówił o sukcesach, ale nie ukrywał też, że były problemy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiany na unijnych stanowiskach. Donald Tusk wkracza do gry

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2014 20:28
Powoli dokonuje się zmiana warty na kluczowych unijnych stanowiskach. W Brukseli spotkali się ustępujący i przyszli szefowie Rady i Komisji Europejskiej : Jose Barroso, Herman Van Rompuy, Jean Claude Juncker oraz Donald Tusk.
rozwiń zwiń