Co dalej z Funduszem Kościelnym?

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2014 09:10
Kiedy finansowany z budżetu państwa Fundusz Kościelny zostanie zastąpiony dobrowolnym odpisem podatkowym? Zapytamy o ministra administracji i cyfryzacji Andrzeja Halickiego, który będzie gościem czwartkowych "Sygnałów dnia".
Andrzej Halicki jest ministrem administracji i cyfryzacji w rządzie Ewy Kopacz
Andrzej Halicki jest ministrem administracji i cyfryzacji w rządzie Ewy KopaczFoto: PR/W. Kusiński

Możliwość odpisania od podatku 0,5 proc. na kościoły miała być dostępna od 2015 roku. O takim terminie jeszcze przed rokiem mówił minister administracji i cyfryzacji Michał Boni. Czy ten termin jest realny? Zapytamy o to jego następcę Andrzeja Halickiego.

Z Halickim porozmawiamy też o spotkaniu premier Ewy Kopacz z liderami partii politycznych, które odbyło się w środę w Kancelarii Premiera.

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski
Goście: Andrzej Halicki
Tytuł audycji: Sygnały dnia
Data emisji: 06.11.2014
Godzina emisji: 7.15

tj

Czytaj także

Rząd zwleka z wprowadzeniem zmian w finansowaniu kościołów

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2014 12:05
Nie wcześniej niż na przełomie roku będzie znane stanowisko rządu w sprawie postulatów kościołów i związków wyznaniowych związanych z likwidacją Funduszu Kościelnego. Nowy minister MAC Andrzej Halicki poinformował, że w 2015 roku nie zostanie wprowadzony specjalny odpis podatkowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewa Kopacz pojawi się na posiedzeniu klubu PiS. "Przyjdę nie stawiając żadnych warunków"

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2014 11:11
Premier zapowiedziała, że będzie uczestniczyła we wspólnym posiedzeniu klubów PiS oraz Sprawiedliwej Polski nie w środę rano - jak chciał prezes PiS - ale na przyszłym posiedzeniu Sejmu. Jarosław Kaczyński zaprosił Ewę Kopacz żeby omówić sprawę podwyższonego wieku emerytalnego.
rozwiń zwiń