Więcej świata: Co planuje szef MSZ?

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2014 10:50
Cele i kierunki polskiej polityki zagranicznej zaprezentuje podczas sejmowego wystąpienia nowy minister spraw zagranicznych - Grzegorz Schetyna.
Audio
Grzegorz Schetyna - szef MSZ
Grzegorz Schetyna - szef MSZFoto: Aargambit/lic. CC/Wikimedia Commons

W swoim pierwszym exposé Grzegorz Schetyna mówił m.in. że Rosja oddala się od Europy, buduje mur, ale Polska dyplomacja będzie podtrzymywać kanały do porozumienia.

- Polityka Grzegorza Schetyny to ewidentnie polityka kontynuacji swojego poprzednika - Radosława Sikorskiego. – powiedział Paweł Zalewski, przewodniczący forum współpracy polsko – ukraińskiej. Widać ją przede wszystkim w priorytetach. Byłoby źle, gdyby nagle Polska zmieniała w sposób istotny politykę zagraniczną, ponieważ wynika ona z obiektywnych interesów naszego kraju: tzn. szans i zagrożeń. Podstawowym problemem dzisiaj jest bezpieczeństwo i temu Grzegorz Schetyna  poświęcił większą cześć swojego przemówienia – dodał Paweł Zalewski.

Przed sejmowym wystąpieniem minister spotkał się z szefową unijnej dyplomacji Federicą Mogherini, która z pierwszą wizytą zagraniczną przyjechała właśnie do Warszawy.

Poprowadzi: Michał Żakowski
Goście: Marta Urzędowska (dziennikarka), Paweł Zalewski (PO), Janusz Zemke (europoseł SLD)
Tytuł audycji: Więcej świata
Data emisji: 6.11.2014
Godzina emisji: 18.15
(ut/ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowy szef MSZ Grzegorz Schetyna: jestem umiarkowanym optymistą

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 12:36
- To ważny moment, ważny czas i wielkie wyzwanie. Po siedmiu latach trzeba mieć swój pomysł, który musi być i kontynuacją i podjęciem nowego wyzwania, szczególnie w tak trudnej sytuacji międzynarodowej za wschodnią granicą - powiedział nowy minister spraw zagranicznych
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiany w MSZ? Grzegorz Schetyna: oczywiście będą, ale mamy jeszcze czas

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2014 16:01
Premier Ewa Kopacz w środę w ramach przeglądu resortów wizytowała Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Spotkała się z kierownictwem resortu. - To była dobra rozmowa - mówił po spotkaniu szef dyplomacji Grzegorz Schetyna.
rozwiń zwiń