Joanna Kos-Krauze o wolności i kinie

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2014 15:30
Z reżyser porozmawiamy o najnowszym jej filmie, samotności i o granicach, których przekraczać nie wolno, ale także o tym, co w życiu jest najważniejsze.
Joanna Kos-Krauze
Joanna Kos-KrauzeFoto: Andrzej Gralewski/PR

Joanna Kos-Krauze jest żoną reżysera Krzysztofa Krauzego, z którym na początku XXI wieku stworzyła jeden z najbardziej twórczych duetów w polskim kinie. Była pomysłodawcą, współscenarzystką i drugim reżyserem filmu "Mój Nikifor" (2004). Pomagała mężowi także przy filmach telewizyjnych z cyklu "Wielkie rzeczy" (2000). W 2006 jako współreżyser i współscenarzystka odebrała Złote Lwy na 31. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych za kolejny obraz stworzony wspólnie z mężem "Plac Zbawiciela", który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem większości krytyków. Ostatnim ich dziełem była "Papusza".

***

Na rozmowę w radiowej Jedynce we wtorek 11 listopada po godz. 10 zaprasza Wojciech Urban.

(ag)

Zobacz więcej na temat: FILM Joanna Kos-Krauze

Czytaj także

Krauze: na świecie jest więcej Papusz i Nikiforów

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 14:00
- Trzeba otworzyć serce, uszy, oczy, zobaczyć sztukę gdzieś pomiędzy oficjalnymi wydawnictwami, galeriami - uważa Krzysztof Krauze. - Środowisko twórców zbyt mało angażuje się w sprawy społeczne - dodaje Joanna Kos-Krauze. Te dwa wątki spróbowali połączyć w filmie "Papusza", który 15 listopada wchodzi na ekrany polskich kin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

O kim tak naprawdę są filmy biograficzne?

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2014 12:00
– Pisano, że "Grace, księżna Monaco" jest bardziej filmem o Nicole Kidman, która gra tam tytułową rolę – mówiła w Dwójce krytyk filmowa Magda Sendecka w rozmowie o filmowych biografiach i o tym, czy są w stanie przekazać nam prawdę.
rozwiń zwiń