Niedziela z oberkiem i nie tylko - oglądaj transmisję online!

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2014 10:20
Po zamorskich podróżach czas na powrót do Polski. Ale nie liczcie na spokojny odpoczynek! Trzecia "Podróż ponaddźwiękowa" to żywe spotkanie z pełnymi wigoru tańcami i pieśniami z regionu Mazowsza i okolic. Z wydarzenia przeprowadzona zostanie również transmisja online. Zapraszamy dziś o godz. 11.
Jak się tańczy oberka i co zrobić, żeby nie zakręciło się od tego w głowie? Zapraszamy na transmisję online koncertu z cyklu Podróże ponaddźwiękowe
Jak się tańczy oberka i co zrobić, żeby nie zakręciło się od tego w głowie? Zapraszamy na transmisję online koncertu z cyklu "Podróże ponaddźwiękowe"Foto: PAP/Marcin Bednarski

Jak się tańczy oberka i co zrobić, żeby nie zakręciło się od tego w głowie? Czym się różni kujawiak od mazurka? Gdzie mieszka muzyka w lirze korbowej? W co się kiedyś bawiły i co śpiewały dzieci? W dźwiękowy świat dawnych zwyczajów, zabaw i historii wprowadzi nas trio Janusza Prusinowskiego, którego miłośnikom muzyki tradycyjnej przedstawiać nie trzeba.

Koncert pod hasłem "Polska, czyli o berku i oberku" odbędzie się w niedzielę 16 listopada o godz. 11.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego na ul. Modzelewskiego 59 w Warszawie. Bilety do kupienia na stronie sklep.polskieradio.pl oraz na godzinę przed koncertem w kasie studia.

Z wydarzenia przeprowadzona zostanie również transmisja online na stronach Polskiego Radia. Zapraszamy!

Cykl koncertów "Podróże ponaddźwiękowe" to spotkania z muzyką i z czasami, w jakich powstawała. To opowieści o ludziach, którzy ją tworzyli i którzy jej słuchali, o miejscach, w których rozbrzmiewała, o instrumentach, tańcach, zabawach. We wrześniu, w inaugurującej ten sezon odsłonie, słuchaliśmy barwnego flamenco o dalekowschodnich korzeniach, a w październiku poznawaliśmy pulsujące rytmy Senegalu. Przed nami jeszcze m.in. zaczarowane flety Irlandii i ćwierkające ćwierćtony z Indii.

Organizatorem koncertu z cyklu "Podróże ponaddźwiękowe" w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego jest Agencja Muzyczna Polskiego Radia. Projekt powstał przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Instytutu Audiowizualnego.

/

Patronat medialny nad wydarzeniem objął Program Pierwszy Polskiego Radia.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Podróże ponaddźwiękowe: cykl koncertów dla dzieci w Polskim Radiu!

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2013 10:52
Od średniowiecza do jazzu, od szałamai do trąbki, przez swing do pawany. Muzyka, taniec, obraz. Bezgraniczne spotkania muzyczne!
rozwiń zwiń