Dyrektor Radiowej Jedynki: akcja Biegiem na Majdan cieszy Ukraińców

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2014 14:02
- My dobiegliśmy do naszej wolności i chcieliśmy pokazać Ukraińcom, że też mogą. Chcieliśmy dać im otuchę i wiarę - o sztafecie Biegiem na Majdan mówi Kamil Dąbrowa.
Uczestnicy sztafety Biegiem na Majdan w Dęblinie. Bieg został zainicjowany przez dyrektora programu I Polskiego Radia Kamila Dąbrowę
Uczestnicy sztafety Biegiem na Majdan w Dęblinie. Bieg został zainicjowany przez dyrektora programu I Polskiego Radia Kamila DąbrowęFoto: PAP/Marcin Obara

Grupa trzydziestu osób, w większości dziennikarzy, wyruszyła 18 listopada nad ranem z Warszawy w kierunku Kijowa. Na starcie biegu zjawił się m.in. Andrij Deszczyca, ambasador Ukrainy w Polsce, który podziękował za tak zdrową i kreatywną inicjatywę. - Potrzebowaliśmy takiego nowego podejścia do walki z trudną sytuacją - mówił.

Jak podkreśla dyrektor-redaktor naczelny Programu 1 Polskiego Radia Kamil Dąbrowa, który jest pomysłodawcą i uczestnikiem sztafety, polscy biegacze chcą jednocześnie zwrócić uwagę europejskiej opinii na istniejący wciąż konflikt i dodać otuchy walczącym o wolność Ukraińcom. - 21 listopada chcemy wbiec na kijowski plac Niepodległości dokładnie w 1. rocznicę Euromajdanu i, co bardzo ważne, w 10. rocznicę Pomarańczowej rewolucji - wyjaśnia szef radiowej Jedynki.

Wśród uczestników sztafety są m.in. chodziarz i mistrz olimpijski Robert Korzeniowski, prezenter telewizyjny Piotr Kraśko, dziennikarze Beata Sadowska i Piotr Pacewicz. - Bardzo bym chciał, by nasi widzowie, czytelnicy i słuchacze byli z nami - apeluje Kamil Dąbrowa.

Radiowa Jedynka towarzyszy sztafecie Biegiem na Majdan - zapraszamy do słuchania relacji i oglądania zdjęć z wydarzenia >>>

(asz/ag)

Czytaj także

Dyrektor Jedynki pomysłodawcą sztafety Biegiem na Majdan

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2014 16:31
W listopadzie Ukraińcy będą obchodzili rocznicę utworzenia Majdanu i 10 rocznicę pomarańczowej rewolucji. Z tej okazji odbędzie się niezwykła sztafeta - Bieg na Majdan, w którym udział wezmą dziennikarze wielu redakcji, nie tylko z Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biegiem na Majdan. "Ta sztafeta to głos przeciwko wojnie"

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2014 08:00
- Adresatami biegu są Ukraińcy, ale i Polacy, których chcemy namówić, by nie ulegali nastrojom pojawiającym się w Europie. Nasze znużenie tematem Ukrainy to marzenie dyktatora, jakim jest Putin - mówi w Jedynce Piotr Pacewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biegiem na Majdan. "Boimy się śniegu, ale ożywia nas idea"

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2014 11:40
- Przed nami 800 km albo, jak mówią niektórzy, niecałe 800 km – mówi Kamil Dąbrowa, dyrektor Radiowej Jedynki, który wziął udział w "Treningu dla Ukrainy" przed Biegiem na Majdan.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biegiem na Majdan: sport buduje mosty, na których spotykają się narody

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2014 08:59
- To jest bardzo ważna misja, wprawdzie nie startowałem nigdy w biegu sztafetowym, który ma swoją specyfikę, ale myślę, że tutaj aspekt sportowy jest najmniej istotny - mówił tuż przed startem Robert Korzeniowski , który jako pierwszy wyruszył na trasę sztafety "Biegiem na Majdan”.
rozwiń zwiń