X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polscy żołnierze zakończyli służbę w Afganistanie. Relacje Radiowej Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2014 12:07
W czwartek 4 grudnia w Afganistanie zakończyła się polska misja ISAF. Relacje z uroczystości oraz rozmowy z wojskowymi i cywilnymi pracownikami Polskiego Kontyngentu nadawaliśmy przez cały dzień na naszej antenie.
Audio
 • Aktualności godz. 6 - Andrzej Klewiado o historii polskiej misji wojskowej w Afganistanie (Jedynka)
 • Aktualności godz. 7 - Andrzej Klewiado o 15. zmianie polskiego kontyngentu, która przygotowywała sprzęt do transportu do kraju (Jedynka)
 • Aktualności godz. 8 - gen, John Campbell dowódca sił NATO w Afganistanie mówi, jaki wnioski Afgańczycy powinni wyciągnąć z kończącej się misji (Jedynka)
 • Aktualności godz. 9 - Andrzej Klewiado relacjonuje ceremonię zakończenia polskiej misji wojskowej w Afganistanie (Jedynka)
 • Aktualności godz. 10 - Andrzej Klewiado i Wojciech Cegielski o tym, jak Afgańczycy oceniają 13 lat pobytu obcych wojsk (Jedynka)
 • Aktualności godz. 11 - Andrzej Klewiado i ambasador Piotr Łukasiewicz o zakończeniu pracy przez polską ambasadę w Kabulu (Jedynka)
 • Aktualności godz. 12 - Andrzej Klewiado o polskich stratach podczas misji w Afganistanie (Jedynka)
 • Aktualności godz. 13 - Andrzej Klewiado o weteranach z Afganistanu, którzy byli tu na kilku misjach (Jedynka)
 • Aktualności godz. 14 - Andrzej Klewiado o fatalnej sytuacji gospodarczej Afganistanu (Jedynka)
 • Aktualności godz. 15 - dowódca pierwszej zmiany polskiego kontyngentu w Afganistanie gen. Marek Tomaszycki o początkach współpracy z Afgańczykami (Jedynka)
 • Aktualności godz. 16 - Andrzej Klewiado rozmawia z cywilnymi pracownikami Polskiego Kontyngentu Wojskowego (Jedynka)
 • Aktualności godz. 17 - młode pokolenie Afgańczyków oczekuje od rządu działań na rzecz pokoju (Jedynka)
 • Aktualności godz. 18 - polskich żołnierzy misji ISAF zastąpią w Afganistanie członkowie misji szkoleniowo-doradczej “Resolute Support” (Jedynka)
Uroczyste zakończenie XV, ostatniej zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego odbyło się w bazie w Bagram
Uroczyste zakończenie XV, ostatniej zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego odbyło się w bazie w BagramFoto: st. chor. sztab. Adam Roik, Combat Camera DO RSZ

W magazynie "Z kraju i ze świata" ekskluzywnego wywiadu naszym wysłannikom udzielił dowódca wojsk NATO w Afganistanie, generał John Campbell:

Dowódca sił NATO w Afganistanie: Polacy wykonali dobrą robotę >>>

Uroczyste zakończenie XV, ostatniej zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego odbyło się w bazie w Bagram. Radiowa Jedynka swoje "Aktualności" nadawała tego dnia z trzech miejsc jednocześnie: ze studia w Warszawie oraz z Kabulu i polskiej bazy w Bagram.

Pod hasłem "Bilans Polskiej Misji", Andrzej Klewiado ze studia w bazie Bagram opowiadał o udziale polskich żołnierzy w międzynarodowych siłach w Afganistanie oraz o ich wpływie na przemiany, które dokonały się w tym kraju. Z kolei w relacjach z Kabulu Wojciech Cegielski mówił o zmianach, jakie w ostatnich latach zaszły w Afganistanie oraz o niełatwych zadaniach, stojących przed wybranymi niedawno nowymi demokratycznymi władzami.

Afgańczycy rozczarowani Zachodem. Zawiódł ich oczekiwania >>>

Dyrektor radiowej Jedynki Kamil Dąbrowa o pracy dziennikarzy PR w Afganistanie >>>

Akcja w "Aktualnościach Radiowej Jedynki" ma podsumować 13-letnią obecność Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie, będącą jednocześnie największą operacją Polskich Sił Zbrojnych po II wojnie światowej. - Radiowa Jedynka od początku towarzyszyła naszym żołnierzom - powiedział Dyrektor-Redaktor Naczelny Pierwszego Programu Polskiego Radia Kamil Dąbrowa - podsumowując tę misję, chcemy oddać jak najpełniejszy jej obraz i właśnie dlatego zdecydowaliśmy się wysłać do Afganistanu naszych dziennikarzy, którzy "z pierwszej ręki" przekażą informacje naszym słuchaczom.

Polscy żołnierze wyjeżdżają z Afganistanu >>>
Akcję w "Aktualnościach Radiowej Jedynki" wspierały materiały reporterskie w magazynach publicystycznych oraz rozmowy z zaproszonymi do studia gośćmi.

Dowódca sił NATO w Afganistanie: Polacy wykonali świetną robotę >>>

Dowódca
Dowódca wojsk NATO w Afganistanie, generał John Campbell. Fot. płk Marcin Walczak, HQ ISAF

***
4 grudnia 2014 roku polscy żołnierze w Bagram przekazali obowiązki kolegom, którzy mają przygotować nową, mniejszą misję “Resolute Support”. W "Aktualnościach Radiowej Jedynki" mówiliśmy też, jak będzie wyglądać nowa, znacznie mniejsza misja NATO w Afganistanie, która ma rozpocząć się w 2015 r. i w której Polska ma wziąć udział.

(Polskie Radio/asz/pg/ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lato z Radiem w Afganistanie: "Pamiętaj, nie jesteś tu sam"

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2013 10:32
- Chcieliśmy dać Wam coś szalonego, zakręconego i niezwykłego. W tym roku symbolem Lata z Radiem jest foka i postanowiliśmy ją dowieźć tutaj - powiedział Roman Czejarek, wręczając Helę dowódcy XIII zmiany generałowi brygady Markowi Sokołowskiemu.
rozwiń zwiń