"Pójdźmy wszyscy do stajenki". Narodziny kolędy w wykonaniu zespołu Jedynki [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2014 18:00
Nie pojedynczo, a zgodnym jedynkowym chórem - zaśpiewaliśmy po raz drugi! Ośmieleni tym, że ubiegłoroczna kolęda nie doczekała się większej krytyki ze strony świata muzycznego, postanowiliśmy sprawdzić reakcje także w te Święta.
Zespół Radiowej Jedynki śpiewa kolędę  Pójdźmy wszyscy do stajenki
Zespół Radiowej Jedynki śpiewa kolędę "Pójdźmy wszyscy do stajenki"Foto: Polskie Radio

Po sukcesie wykonania kolędy "Przybieżeli do Betlejem", tym razem wybór padł na utwór "Pójdźmy wszyscy do stajenki".

To, że śpiewać każdy może udowodniliśmy już w zeszłym roku, w tym poszliśmy więc o krok dalej: spróbowaliśmy śpiewać nie tylko zbiorowo i zagrać nie tylko na emocjach. Sygnał do rozpoczęcia kolędowania dała redakcja "Sygnałów Dnia", ale każdy wniósł coś od siebie. O ciepłą atmosferę zadbały "Cztery Pory Roku", o radość z zabawy - "Jedynka Dzieciom".

Talentu wokalnego nie mogło zabraknąć w redakcjach "Muzycznej Jedynki" i Kultury. Zapał wniosła redakcja Sportowa, ekspresję - Międzynarodowa. Za rzetelne wykonanie odpowiadała redakcja Aktualności, za skalę przedsięwzięcia - redakcja Gospodarcza.

Do tego by wyjątkowo zaśpiewał, a nie czytał namówić dał się również Maciej Gudowski - głos radiowej Jedynki, a od października także drugiej linii metra.

Nieocenionym wsparciem znów był dla nas Krzesimir Dębski, który podobnie jak w ubiegłym roku nie tylko w nas uwierzył, ale także towarzyszył nam grając na fortepianie.

Swoją grą wsparł nas również syn jednego z redakcyjnych kolegów - młody wirtuoz skrzypiec Hubert Kociszewski. Umuzycznić spróbowaliśmy nawet jedynkowe kubki! W przygotowaniu ich aranżu pomogła nam artystka Karolina Cicha. Wprawne ucho dosłyszy w utworze także flet.

Premiera Jedynkowej kolędy zaplanowana jest na 22 grudnia. Na razie uchylamy jedynie rąbka tajemnicy prezentując reportaż filmowy z sesji nagraniowej. Warto sprawdzić jak bardzo się denerwowaliśmy, kto śpiewał najgłośniej, a kto najczęściej się mylił.

Śpiewali i śpiewać próbowali: Sława Bieńczycka, Ewa Chyra, Grzegorz Frątczak, Natalia Gorzelnik, Maciej Gudowski, Horwat Krzysztof, Anna Juśkiewicz, Jarosław Kociszewski, Małgorzata Kościelniak, Zbigniew Krajewski, Jacek Kubicki, Agnieszka Kunikowska, Artur Makara, Radosław Małkiewicz, Marta Masłowska, Patryk Michalski, Wiesław Molak, Michał Niewiadomski, Krzysztof Ołdakowski, Katarzyna Pilarska, Edyta Poźniak, Małgorzata Raducha, Ewa Rogala, Karolina Rożej, Bogdan Sawicki, Magdalena Supeł, Ewa Syta, Mariusz Syta, Henryk Szrubarz, Magdalena Szturemska, Anna Will-El Akha, Marzena Wyczółkowska, Daniel Wydrych, Sylwia Zadrożna.

Dodawał odwagi, nie odbierał nadziei i na fortepianie grał: Krzesimir Dębski. Zniósł nas cierpliwie, wiele wybaczył, po czym utwór zrealizował: Tadeusz Mieczkowski. Uwierzyła, że na kubkach można zagrać, wymyśliła jak i jeszcze nas tego nauczyła: Karolina Cicha

P.S. Pójdźmy wszyscy zaśpiewać! - pierwszy raz zakrzyknęliśmy w zeszłym roku, kiedy wspólnymi siłami wykonaliśmy kolędę "Przybieżeli do Betlejem".

tj/asz