X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Pójdźmy wszyscy do stajenki". Narodziny kolędy w wykonaniu zespołu Jedynki [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2014 18:00
Nie pojedynczo, a zgodnym jedynkowym chórem - zaśpiewaliśmy po raz drugi! Ośmieleni tym, że ubiegłoroczna kolęda nie doczekała się większej krytyki ze strony świata muzycznego, postanowiliśmy sprawdzić reakcje także w te Święta.
Zespół Radiowej Jedynki śpiewa kolędę  Pójdźmy wszyscy do stajenki
Zespół Radiowej Jedynki śpiewa kolędę "Pójdźmy wszyscy do stajenki"Foto: Polskie Radio

Po sukcesie wykonania kolędy "Przybieżeli do Betlejem", tym razem wybór padł na utwór "Pójdźmy wszyscy do stajenki".

To, że śpiewać każdy może udowodniliśmy już w zeszłym roku, w tym poszliśmy więc o krok dalej: spróbowaliśmy śpiewać nie tylko zbiorowo i zagrać nie tylko na emocjach. Sygnał do rozpoczęcia kolędowania dała redakcja "Sygnałów Dnia", ale każdy wniósł coś od siebie. O ciepłą atmosferę zadbały "Cztery Pory Roku", o radość z zabawy - "Jedynka Dzieciom".

Talentu wokalnego nie mogło zabraknąć w redakcjach "Muzycznej Jedynki" i Kultury. Zapał wniosła redakcja Sportowa, ekspresję - Międzynarodowa. Za rzetelne wykonanie odpowiadała redakcja Aktualności, za skalę przedsięwzięcia - redakcja Gospodarcza.

Do tego by wyjątkowo zaśpiewał, a nie czytał namówić dał się również Maciej Gudowski - głos radiowej Jedynki, a od października także drugiej linii metra.

Nieocenionym wsparciem znów był dla nas Krzesimir Dębski, który podobnie jak w ubiegłym roku nie tylko w nas uwierzył, ale także towarzyszył nam grając na fortepianie.

Swoją grą wsparł nas również syn jednego z redakcyjnych kolegów - młody wirtuoz skrzypiec Hubert Kociszewski. Umuzycznić spróbowaliśmy nawet jedynkowe kubki! W przygotowaniu ich aranżu pomogła nam artystka Karolina Cicha. Wprawne ucho dosłyszy w utworze także flet.

Premiera Jedynkowej kolędy zaplanowana jest na 22 grudnia. Na razie uchylamy jedynie rąbka tajemnicy prezentując reportaż filmowy z sesji nagraniowej. Warto sprawdzić jak bardzo się denerwowaliśmy, kto śpiewał najgłośniej, a kto najczęściej się mylił.

Śpiewali i śpiewać próbowali: Sława Bieńczycka, Ewa Chyra, Grzegorz Frątczak, Natalia Gorzelnik, Maciej Gudowski, Horwat Krzysztof, Anna Juśkiewicz, Jarosław Kociszewski, Małgorzata Kościelniak, Zbigniew Krajewski, Jacek Kubicki, Agnieszka Kunikowska, Artur Makara, Radosław Małkiewicz, Marta Masłowska, Patryk Michalski, Wiesław Molak, Michał Niewiadomski, Krzysztof Ołdakowski, Katarzyna Pilarska, Edyta Poźniak, Małgorzata Raducha, Ewa Rogala, Karolina Rożej, Bogdan Sawicki, Magdalena Supeł, Ewa Syta, Mariusz Syta, Henryk Szrubarz, Magdalena Szturemska, Anna Will-El Akha, Marzena Wyczółkowska, Daniel Wydrych, Sylwia Zadrożna.

Dodawał odwagi, nie odbierał nadziei i na fortepianie grał: Krzesimir Dębski. Zniósł nas cierpliwie, wiele wybaczył, po czym utwór zrealizował: Tadeusz Mieczkowski. Uwierzyła, że na kubkach można zagrać, wymyśliła jak i jeszcze nas tego nauczyła: Karolina Cicha

P.S. Pójdźmy wszyscy zaśpiewać! - pierwszy raz zakrzyknęliśmy w zeszłym roku, kiedy wspólnymi siłami wykonaliśmy kolędę "Przybieżeli do Betlejem".

tj/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak