Lekarze chcą korekty pakietu onkologicznego

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2014 03:00
Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej doktor Maciej Hamankiewicz będzie gościem "Sygnałów dnia".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Wejście w życie pakietu onkologicznego grozi destabilizacją całego systemu ochrony zdrowia - ostrzega Naczelna Rada Lekarska w apelu do premier Ewy Kopacz opublikowanym w piątek na stronie internetowej Naczelnej Izby Lekarskiej. Szef NRL dr Maciej Hamankiewicz system opieki zdrowotnej w Polce nie jest gotowy na wejście nowych przepisów od 2015 roku. Jego zdaniem propozycje Ministerstwa Zdrowia wymagają korekty, konsultacji ze środowiskiem lekarskim i przede wszystkim pilotażu.

Czego obawiają się lekarze i co stoi na przeszkodzie wprowadzeniu rozwiązań, które mają skrócić kolejki do lekarzy specjalistów? Zapytamy dr. Hamankiewicza, który będzie naszym gościem w poniedziałek 8 grudnia o godz. 8.15.

***

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy! 

(asz)


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Spór o pakiet onkologiczny. Neumann: najważniejsi są pacjenci

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2014 16:35
Pakiet onkologiczny jest propagandową próbą oszukania pacjentów - twierdzą lekarze z Porozumienia Zielonogórskiego. Wiceminister zdrowia Sławomir Neumann powiedział w "Popołudniu z jedynką", że jest zdziwiony tymi zarzutami, bo ministerstwo wielokrotnie rozmawiało na ten temat ze związkowcami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pakiet onkologiczny pomoże chorym? "To czyste science fiction"

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2014 18:48
Goście "Debaty dnia" przyznali, że niektóre założenia pakietu onkologicznego są pozytywne, ale wprowadzenie ich jest praktycznie niemożliwe. Zwrócili uwagę na brak środków finansowych, personelu i sprzętu.
rozwiń zwiń