18 150 złotych za Choinki Jedynki. W Gliwicach padł rekord licytacji!

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2014 16:35
Do ostatniej chwili trwała walka podczas licytacji Choinek Jedynki w Gliwicach. Za cztery wystawione dziś prace udało się zebrać rekordową sumę.
Audio
  • Karolina Rożej i Roman Czejarek zapraszają na aukcje prac Przyjaciół Radiowej Jedynki do Gliwic
  • Finał licytacji Choinki Jedynki w Gliwicach (Jedynka)
Prof. Henryk Skarżyński, światowej sławy laryngolog
Prof. Henryk Skarżyński, światowej sławy laryngolog Foto: W. Kusiński/Polskie Radio

Za nami już cztery przystanki "Choinkowej" podróży. Dzięki licytacjom prac dorosłych Przyjaciół Jedynki w Tarnobrzegu, Jaśle, Krośnie i Gliwicach zgromadziliśmy 46 065 zł. Cały dochód z akcji charytatywnej "Choinki Jedynki"zostanie przekazany Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i Fundacji Andrzeja Brandstattera Pro Artis.

W Gliwicach największym zainteresowaniem licytujących cieszyła się praca prof. Henryka Skarżyńskiego. Ostatecznie za 8 200 złotych wygrała ją pani Małgorzata ze Szczytnik. Obraz Mieczysława Szcześniaka ozdobi siedzibę firmy Metrol. Wylicytował ją pan Stanisław z Buska Zdroju za 6 000 złotych. Mariusz Wlazły pięknie walczył, ale tym razem przegrał. Jego pracę kupiła pani Monika z Huty Błędowskiej za 3 000 złotych. Natomiast obrazek aktorki Moniki Kwiatkowskiej pojedzie do pana Jerzego z Promnej, który wylicytował go za 950 złotych.

Zobacz licytowane prace Przyjaciół Radiowej Jedynki >>>

W sumie udało się zebrać 18 150 złotych. To najwyższa kwota zebrana na wszystkich dotychczasowych aukcjach prac Przyjaciół Jedynki.

Oglądaj, wybieraj i pomagaj - licytowane prace, sylwetki ich autorów oraz zasady udziału w akcji znajdują się na stronie choinkijedynki.polskieradio.pl

Aukcje prowadzi ze studia w Warszawie Małgorzata Raducha, a codzienne relacje ze studia plenerowego prowadzą - Karolina Rożej i Roman Czejarek.

W kolejnych miastach licytować będziemy obrazy autorstwa: małżonki Prezydenta RP Anny Komorowskiej, Katarzyny Pakosińskiej, Krzysztofa Krawczyka, Marka Ałaszewskiego, Reni Jusis, prof. Andrzeja Bliklego, Michała Kwiatkowskiego, Mirosława Hermaszewskiego, Kazimierza Kaczora, Zbigniewa Buczkowskiego, Macieja Pola,  Joanny Krupy, Andrzeja Wajdy, Kamila Stocha i Michała Winiarskiego.

Zobacz ich prace >>>

Licytacja prac dzieci zakończona - zobacz obrazy, sprawdź wyniki >>>

Honorowy patronat nad akcją objęła Małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pani  Anna Komorowska. Obrazy zostaną zlicytowane na rzecz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i Fundacji Andrzeja Brandstattera Pro Artis.

Dowiedz się więcej o Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko"

Dowiedz się więcej o Fundacji Andrzeja Brandstattera "ProArtis"

/

(ag/pg)

Czytaj także

Boniek nie miał szans, rekordowa cena za pracę Anny Dymnej

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2014 16:35
Na aukcje "Choinek Jedynki" trafiły dziś obrazy specjalnie namalowane przez znane osobowości ze świata kultury, filmu, nauki i sportu
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Choinki Jedynki" - gorąca końcówka licytacji w Jaśle. Prof. Bralczyk wymalował rekord

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2014 16:35
Niedzielna licytacja prac dorosłych Przyjaciół Jedynki była pełna niespodzianek. Nagłe zwroty akcji, emocje, chwile niepewności... nie, to nie film akcji. To "Choinki Jedynki"!
rozwiń zwiń