Radosław Sikorski ujawnia w Polskim Radiu dowody w sprawie swoich urodzin

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2014 17:50
Marszałek Sikorski przedstawia w Polskim Radiu dokumenty potwierdzające, że sam zapłacił za imprezę urodzinową w ośrodku MON. W audycji "Popołudnie z Jedynką" zapowiada, że sprawa znajdzie swój finał w sądzie.
Audio
  • Radosław Sikorski: trwa na mnie nagonka (Popołudnie z Jedynką)
Marszałek Sejmu Radosław Sikorski
Marszałek Sejmu Radosław Sikorski Foto: Wojciech Kusiński Polskie Radio

Warszawska prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające ws. doniesienia dot. organizacji urodzin Sikorskiego w pałacyku MON w Helenowie oraz dwóch innych zawiadomień, dot. rozliczania ryczałtów za przejazdy prywatnym autem.

- Oskarżono mnie jakoby MON zapłaciło 200 tysięcy złotych za moje urodziny. Protestuję przeciwko takim nagonkom. To jest skandaliczne oszczerstwo, które znajdzie swój finał w sądzie – mówi Radosław Sikorski w audycji "Popołudnie z Jedynką”. Na poparcie swych słów marszałek przekazał prowadzącej program, fakturę VAT z ośrodka MON i kopię przelewu. Poświadcza ona, że to sam polityk zapłacił z własnego konta kwotę prawie 14 tysięcy złotych.

Wcześniej rzecznik prasowy MON Jacek Sońta w wydanym oświadczeniu podkreślił, że informacja o rzekomym poniesieniu przez resort kosztów prywatnej imprezy jest nieprawdziwa. Podkreślił, że za imprezę zapłacił Sikorski jako osoba prywatna, a nie resort obrony.

Radosław Sikorski zapowiedział, że stacja radiowa, która informowała o sprawie, będzie przez niego pociągnięta do odpowiedzialności. - Sposób podana tej informacji naraził Radio ZET na odpowiedzialność prawną - powiedział polityk.

Marszałek mówi w Jedynce, że zastanawiał się "skąd taka nagonka na jego osobę”. Jak wyjaśnił, po konferencji prasowej Adama Hofmana i jego kolegów, stało się dla niego jasne, że "to Prawo i Sprawiedliwość i jego byli posłowie próbują się wybielić za to, co się im przydarzyło w Madrycie”.

Radosław Sikorski przypomniał, że jest także atakowany za tak zwaną kilometrówkę krajową. Polityk przyznał, że "każdy grosz publiczny powinien być wydawany rzetelnie”, ale podkreślił, że jako poseł miał prawo poruszać się własnym samochodem i nie korzystać z ochrony BOR. - Ja mam swoje życie i jeżdżę także jako poseł prywatnym samochodem – mówi Sikorski. Marszałek wymienia miejsca, do których jeździł samodzielnie. Są to: Gruczno w czasie Festiwalu Smaku, gdzie była też posłanka Pomaska, Biskupin, gdzie prowadził kampanię wyborczą i rozdawał ulotki, a także wielokrotne spotkania PO z Koronowa w miejscowości Romanowo. – Wręczałem tam puchary, spotykaliśmy się, rozmawialiśmy – wyjaśnia Sikorski i kontynuuje wyliczanie: "dziewięć, czy dziesięć razy spotykałem się z Bractwem Kurkowym w Kcyni, wielokrotnie spotykałem się z działaczami politycznymi w Szubinie, ale najwięcej kilometrów pokonałem między Bydgoszczą, a Warszawą, bo najpierw trzeba do okręgu dojechać”.

Radosław Sikorski zauważa: "Adam Hofman i jego koledzy atakują mnie jakobym to ja spowodował ich problemy. Chcę przypomnieć, że nie ja brałem alkohol do samolotu, nie ja upijałem się w Madrycie, nie ja mówiłem o tym, tabloidowi i nie ja składałem doniesienie do prokuratury”.  - Jako marszałek zarządziłem audyt w wyniku którego zmieniony zostanie system rozliczeń, żeby w przyszłości posłom łatwiej było wykazać swoją rzetelność – podsumowuje gość Jedynki.

MON zapłacił za urodziny Radosława Sikorskiego? "Dość oszczerstw, będzie pozew">>>

Tytuł audycji: Popołudnie Jedynką
Prowadziła: Zuzanna Dąbrowska
Goście: Radosław Sikorski
Data emisji
: 10.12.2015
Godzina emisji: 15.40

iz

Czytaj także

Poseł Adam Hofman był jednocześnie w Londynie i w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2014 10:40
Z opublikowanych przez Kancelarię Sejmu dokumentów wynika, że w dniach 20-25 maja 2013 roku Adam Hofman był z delegacją w Londynie. Jak podaje RMF FM ówczesny poseł PiS 23 maja 2013 roku był gościem tej rozgłośni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MON zapłacił za urodziny Radosława Sikorskiego? "Dość oszczerstw, będzie pozew"

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2014 14:47
Marszałek Sejmu, b. szef MSZ Radosław Sikorski zapowiedział złożenie pozwu ws. doniesień, jakoby MON zapłaciło za organizację jego imprezy urodzinowej w pałacyku ministerstwa.
rozwiń zwiń