X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bogdan Olewicz i jego "Autobiografia"

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2014 18:30
Bohaterem weekendowego cyklu "Bez tajemnic" będzie autor tekstów piosenek najpopularniejszych polskich wykonawców.
Bogdan Olewicz
Bogdan Olewicz Foto: A.Szozda/PR

Bogdan Olewicz z ogromnym powodzeniem pisał teksty dla zespołów rockowych, ale współpracował również z muzykami pop i gwiazdami estrady. Już w latach 70. stworzył ze Zbigniewem Hołdysem tandem kompozytorsko-tekstowy, który objawił się ze zdwojoną mocą w debiutującym wówczas zespole Perfect. "Autobiografia", "Nie mogę ci wiele dać" czy "Nie płacz Ewka"  to tylko pierwsze z brzegu przykłady wyjątkowego talentu naszego bohatera.

Bogdan Olewicz tworzył też dla Lady Pank, Budki Suflera, Zdzisławy Sośnickiej, Anny Jantar czy Krystyny Prońko. W audycji znajdzie się wiele refleksji autora na temat czasów, w których przyszło mu tworzyć, ale także przyjaźni z artystami, inspiracji i cenzury. Zabrzmią m.in. "Kołysanka dla nieznajomej", "Jesteś lekiem na całe zło", "Rysa na szkle" czy "Czas relaksu".


***

Na cykl "Bez tajemnic" w niedzielę 14 grudnia o godz. 10.55, 11.55, 13.55, 14.55, 15.55, 16.55, 17.55, 18.55 i 19.55 zaprasza Paweł Sztompke.

pg/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Perfect: nasza muzyka to coś więcej niż rozrywka

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2014 13:25
- Zdarza się, że przytula mnie ktoś i mówi, że miał smutne i dramatyczne chwile w życiu, a piosenka "Niepokonani" dawała mu trochę nadziei. Piosenka, niby tylko zestaw słów i dźwięków, dla kogoś jest ważna. Urasta to do symbolu - mówił podczas koncertu "Lata z Radiem" wokalista Perfectu Grzegorz Markowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Perfect odebrał w Stegnie złotą płytę. A potem dał czadu - cz. 1

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2014 11:08
rozwiń zwiń