Co się stało w Sydney?

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2014 17:15
Motywy wzięcia zakładników przez uzbrojonego mężczyznę nie zostały jeszcze wyjaśnione, ale policja określiła całe zajście jako "odosobniony akt" przemocy.
Audio
  • Aresztowania i protesty w Turcji (Więcej świata/Jedynka)
Szturm policji na kawiarnię w Sydney
Szturm policji na kawiarnię w SydneyFoto: PAP/EPA/JOEL CARRETT

Australijska policja potwierdziła informację o śmierci mężczyzny, który przez ponad 16 godzin przetrzymywał grupę 20-30 osób w kawiarni w centrum Sydney. Podczas ataku terrorystycznego zginęło także zakładników, cztery osoby zostały ranne. Nie podano do publicznej wiadomości, jakie były motywy Monisa. Policja określiła całe zajście jako "odosobniony akt" przemocy.

Z kolei w północno-zachodnim Pakistanie 141 osób, w tym co najmniej 132 dzieci zginęło w ataku talibów na szkołę. Jak podały lokalne władze jest także co najmniej 113 rannych. W kompleksie szkolnym doszło do wymiany ognia między napastnikami a interweniującymi żołnierzami. Wszyscy zamachowcy zginęli w wyniku wojskowej operacji. Jest to najkrwawszy atak talibów w historii Pakistanu.

Tytuł audycji: "Więcej świata"

Prowadził: Dariusz Rosiak

Goście: prof. Ryszard Machnikowski (Uniwersytet Łódzki)

Data emisji: 16.12.2014

''

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Komentatorzy: rośnie zagrożenie terroryzmem

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2014 09:26
Czy Polska może stać się celem ataków terrorystycznych? To jedno z zagadnień, nad którym dyskutowali goście "Komentatorów" w Trójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Atak w centrum Sydney. Uzbrojony napastnik przetrzymuje zakładników

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2014 15:52
Australijska policja jest przygotowana na długie oblężenie kawiarni w centrum Sydney, gdzie uzbrojony mężczyzna od kilkunastu godzin przetrzymuje zakładników. Jak tłumaczą policjanci, ich priorytetem jest, by w incydencie nie ucierpieli niewinni ludzie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Atak w centrum Sydney: trzy osoby zginęły, w tym napastnik

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2014 06:51
Szturm australijskiej policji zakończył w poniedziałek akcję odbicia zakładników przetrzymywanych w kawiarni w Sydney przez uzbrojonego mężczyznę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kim był terrorysta z Sydney? Policja ujawnia: to uchodźca z Iranu

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2014 22:45
Uzbrojony mężczyzna, który w kawiarni w Sydney przetrzymywał zakładników, to irański uchodźca, który był oskarżony o napaści na tle seksualnym oraz skazany za wysyłanie nienawistnych listów do rodzin żołnierzy poległych za granicą - podała policja.
rozwiń zwiń