Kolęda na Święta. Zespół Jedynki prezentuje "Pójdźmy wszyscy do stajenki"

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2014 16:00
Z towarzyszeniem fortepianu, fletu, skrzypiec i... Jedynkowych kubków, pełnym głosem i z gorącym sercem po raz drugi przystąpiliśmy do wspólnego śpiewania.
Audio
  • Boże Narodzenie 2014. "Pójdźmy wszyscy do stajenki" w wykonaniu zespołu Jedynki
  • Sztukę gry na Jedynkowych kubkach opanowali: Ewa Chyra, Marta Masłowska, Katarzyna Pilarska, Krzysztof Horwat i Mariusz Syta (Jedynka)
  • Kobiece głosy Jedynki - Anna Will, Małgorzata Raducha i Ewa Rogala kolędują z radością (Jedynka)
Daniel Wydrych, Patryk Michalski i Maciej Gudowski podczas nagrania Jedynkowej kolędy
Daniel Wydrych, Patryk Michalski i Maciej Gudowski podczas nagrania Jedynkowej kolędyFoto: Polskie Radio

Uskrzydleni pozytywnymi emocjami, jakich dostarczyła nam w ubiegłym roku praca nad kolędą "Przybieżeli do Betlejem", na to Boże Narodzenie wybraliśmy równie radosny utwór - "Pójdźmy wszyscy do stajenki".

Włożyliśmy w niego energię i zapał całego Jedynkowego składu, więc nie wahajcie się dłużej - śpiewajcie z nami! Teraz i przez całe Święta!

Nad porządkiem, rytmem i czystością wydobywanych przez nas dźwięków czuwał Krzesimir Dębski, który - podobnie jak rok temu - towarzyszył nam grając na fortepianie. Maestro już zapowiada, że następnym razem spróbujemy... na dwa głosy!

Sygnał do rozpoczęcia kolędowania dała redakcja "Sygnałów Dnia", ale każdy wniósł coś od siebie. O ciepłą atmosferę zadbały "Cztery Pory Roku", o radość z zabawy - "Jedynka Dzieciom". Talentu wokalnego nie mogło zabraknąć w redakcjach "Muzycznej Jedynki" i Kultury . Zapał wniosła redakcja Sportowa, ekspresję - Międzynarodowa. Za rzetelne wykonanie odpowiadała redakcja Aktualności, za skalę przedsięwzięcia - redakcja Gospodarcza.

W nowej roli wystąpił głos Radiowej Jedynki, lektor Maciej Gudowski, który udział we wspólnym kolędowaniu uznał za swoje "gigantyczne osiągnięcie artystyczne" .

Krzesimir
Krzesimir Dębski akompaniuje dziennikarzom Jedynki podczas nagrywania kolędy "Pójdźmy wszyscy do stajenki". Fot. Polskie Radio

Śpiewali i śpiewać próbowali: Sława Bieńczycka, Ewa Chyra, Grzegorz Frątczak, Natalia Gorzelnik, Maciej Gudowski, Horwat Krzysztof, Anna Juśkiewicz, Jarosław Kociszewski, Małgorzata Kościelniak, Zbigniew Krajewski, Jacek Kubicki, Agnieszka Kunikowska, Artur Makara, Radosław Małkiewicz, Marta Masłowska, Patryk Michalski, Wiesław Molak, Michał Niewiadomski, Krzysztof Ołdakowski, Katarzyna Pilarska, Edyta Poźniak, Małgorzata Raducha, Ewa Rogala, Karolina Rożej, Bogdan Sawicki, Magdalena Supeł, Ewa Syta, Mariusz Syta, Henryk Szrubarz, Magdalena Szturemska, Anna Will-El Akha, Marzena Wyczółkowska, Daniel Wydrych, Sylwia Zadrożna.

Zniósł nas cierpliwie, wiele wybaczył, po czym utwór zrealizował: Tadeusz Mieczkowski. Grą na skrzypcach wsparł nas syn jednego z redakcyjnych kolegów – Hubert Kociszewski. W przygotowaniu aranżu na Jedynkowe kubki pomogła nam artystka Karolina Cicha.

A tak wyglądały nasze próby:

 

P.S. Jeśli jedna kolęda to dla Was za mało - sprawdźcie jak poradziliśmy sobie rok temu śpiewając "Przybieżeli do Betlejem" >>>

(asz)

Czytaj także

Posłuchaj kolędy w wykonaniu zespołu Jedynki [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2013 23:00
By dodać Państwu odwagi, zainspirować i udowodnić, że "śpiewać każdy może..." - postanowiliśmy użyć naszych radiowych gardeł i sprawdzić nasze umiejętności wokalne. Zapraszamy do słuchania i oglądania!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Gudowski lektorem II linii metra! "Ten głos towarzyszył będzie codziennie 300 tys. osób"

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2014 13:00
Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz i dyrektor Radiowej Jedynki Kamil Dąbrowa spodziewali się, że zwycięży głos kobiecy. Warszawiacy zdecydowanie jednak postawili na znakomitego lektora Macieja Gudowskiego.
rozwiń zwiń