Marek Piekarczyk: termin mojego ślubu wypadał akurat w Wigilię

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2014 15:01
- Gdy postanowiłem, że ożenię się z Kasią poszedłem do Urzędu Stanu Cywilnego w Bochni i dowiedziałem się, że trzeba czekać na termin 31 dni. Okazało się, że moja kolej wypada w Wigilię - mówi muzyk.
Audio
  • Opowieść wigilijna Marka Piekarczyka (Święta z Radiową Jedynką)
Wigilia Świąt Bożego Narodzenia to dla Marka Piekarczyka również rocznica jego ślubu
Wigilia Świąt Bożego Narodzenia to dla Marka Piekarczyka również rocznica jego ślubu Foto: PAP/Maciej Kulczyński

Jak wspomina Marek Piekarczyk, w pierwszej chwili urzędniczka była bardzo zaskoczona wyborem takiego terminu. - Usłyszałem, że przecież nikt w Wigilię nie bierze ślubu, a poza tym Urząd pracuje tego dnia tylko do godz. 12. Odpowiedziałem, że w takim razie przyjdziemy o 11. Pamiętam, że przed nami ani za nami nie było nikogo. Dzięki temu nie czuliśmy się jak w fabryce do małżeństw. Taka kolejka par czekających na ślub to coś okropnego - podkreśla gość Jedynki.

Marek i Katarzyna do dziś tworzą szczęśliwe małżeństwo, a owocem ich miłości jest 5-letni Filipek. - To genialny chłopiec. Mały, piękny i bardzo mądry. Rozmawia się z nim jak z dorosłym. Gdy miał 2 lata mówił już do mnie: "Tatusiu, proszę o jabłko". Wszystkich zatykało, gdy to słyszeli - śmieje się wokalista zespołu TSA.

Z okazji świąt Bożego Narodzenia Marek Piekarczyk złożył życzenia słuchaczom Jedynki. - Życzę Wam, żeby te Święta były spędzone w gronie najbliższych, żeby nikt z Was nie czuł się samotny. A tym, którzy przez cały rok tracili nadzieję na lepsze życie, na wyzdrowienie życzę, żeby odzyskali tę nadzieję. Ten czas jest bowiem świętem nadziei i rodzenia się nowego, pięknego, lepszego życia - zauważa muzyk.

***

Tytuł audycji: Święta z Radiową Jedynką

Prowadziła: Maria Szabłowska

Gość: Marek Piekarczyk (wokalista, autor tekstów), Leszek Gnoiński (współautor książki "Zwierzenia kontestatora")

Data emisji: 25.12.2014

Godzina emisji: 11.10

pg/kd

Czytaj także

Maryla Rodowicz: Wigilia ma zapach pierogów z grzybami

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2014 08:00
- Te tradycyjne wileńskie są w cieście drożdżowym i smaży się je w głębokim oleju. Są chrupiące, a ich zapach rozchodzi się na całe mieszkanie - mówiła w Jedynce piosenkarka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Golec uOrkiestra stawia świąteczną kropkę nad i

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2014 15:55
- Płyta "Koncert kolęd i pastorałek w Bazylice Jasnogórskiej" jest naszym podsumowaniem 15 lat działalności - powiedział Paweł Golec.
rozwiń zwiń