X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kodeks wyborczy do poprawki. Będą zmiany?

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2015 17:33
W czwartek prezydent Bronisław Komorowski skieruje do Sejmu projekt zmian w Kodeksie wyborczym, który zakłada m.in. kadencyjność członków Państwowej Komisji Wyborczej.
Audio
  • Kodeks wyborczy do poprawki. Będą zmiany? (Popołudnie z Jedynką)
Najbliższe wybory parlamentarne odbędą się 25 października  poinformował w specjalnym oświadczeniu prezydent Bronisław Komorowski
Najbliższe wybory parlamentarne odbędą się 25 października – poinformował w specjalnym oświadczeniu prezydent Bronisław KomorowskiFoto: Glow Images/East News

Wybory samorządowe 2014. Serwis specjalny >>>

Olgierd Dziekoński, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta, zaznaczył w radiowej Jedynce, że  ruch Bronisława Komorowskiego nie jest żadnym zaskoczeniem, a obszary zmian są czytelne.

- Chodzi przede wszystkim o kwestię kadencyjności PKW, o liczenie głosów, o kształt urn wyborczych i kart do głosowania, a także o dobre, sprawne przedstawienie informacji - wyjaśnił gość Jedynki.

Poseł PiS Grzegorz Schreiber mówił natomiast, że w tym temacie nie ma możliwości równoprawnej dyskusji. - Już dawno przedstawiliśmy projekt zmian, liczyliśmy się z tym, że nadejdą inne projekty i zostaną objęte wspólną debatą. Tak się jednak nie stało - zaznaczył polityk.

Według niektórych parlamentarzystów system, który obowiązywał do tej pory był "wygodny dla świata polityki". Chodzi o próg wyborczy, sposób finansowania partii i kampanii wyborczych. Senator Marek Borowski tłumaczył, że to naturalna rzecz, że pewne struktury, które się utworzyły, a następnie osadziły w nowatorskim systemie, zaczynają wykorzystywać przepisy na własną korzyść.

***

Tytuł audycji: Popołudnie z Jedynką

Prowadziła: Zuzanna Dąbrowska

Goście: Olgierd Dziekoński (sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta), senator Marek Borowski, Grzegorz Schreiber (poseł PiS)

Data emisji: 7.01.2015

Godzina emisji: 16.26

mr,tj

>>>Zapis całej debaty

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zmiany w prawie wyborczym? Sejm odrzucił projekt Prawa i Sprawiedliwości

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2014 12:49
Sejm, głosami koalicyjnych klubów PO i PSL, odrzucił w piątek zaproponowany przez PiS projekt zmian w Kodeksie wyborczym, który zakładał m.in. zmianę sposobu wyłaniania Państwowej Komisji Wyborczej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wybory zostały sfałszowane". Nie będzie śledztwa ws. wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2014 16:15
Warszawska prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa ws. wypowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego o sfałszowaniu wyborów samorządowych. O możliwym przestępstwie znieważenia funkcjonariusza publicznego zawiadomił prokuraturę członek jednej z komisji wyborczej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prace nad prezydenckim projektem zmian w Kodeksie wyborczym na finiszu

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2015 17:10
W przyszłym tygodniu do Sejmu ma trafić prezydencki projekt zmian w Kodeksie wyborczym, zakładający m.in. kadencyjność Państwowej Komisji Wyborczej - poinformował minister w kancelarii prezydenta Olgierd Dziekoński.
rozwiń zwiń