SLD o proteście górników i o kampanii prezydenckiej

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2015 19:20
Czy SLD popiera rządowe plany reformy górnictwa? Co dalej z kampanią Magdaleny Ogórek? Zapytamy o to Włodzimiera Czarzastego.
Od lewej: przewodniczący OPZZ Jan Guz, przewodniczący FZZ Tadeusz Chwałka i przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda podczas wspólnej konferencji prasowej 20 stycznia w Katowicach, po spotkaniu liderów i delegacji trzech central związkowych, dotyczącym porozumienia rząd-górnicy
Od lewej: przewodniczący OPZZ Jan Guz, przewodniczący FZZ Tadeusz Chwałka i przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda podczas wspólnej konferencji prasowej 20 stycznia w Katowicach, po spotkaniu liderów i delegacji trzech central związkowych, dotyczącym porozumienia rząd-górnicyFoto: PAP/Andrzej Grygiel

Na jednodniowym posiedzeniu zbiera się w czwartek (22.01) Sejm. Izba zajmie się poprawkami Senatu do ustawy umożliwiającej restrukturyzację Kompanii Węglowej. Najważniejsza z nich wprowadza nowy pakiet osłon dla pracowników kopalń i jest realizacją porozumienia zawartego przez rząd z górniczymi związkami górniczymi. Co SLD sądzi o tej ustawie?

Spytamy też, co dalej z kampanią prezydencką Magdaleny Ogórek po ujawnieniu przez "Newsweek", że jej mąż Piotr Mochnaczewski był skazany prawomocnym wyrokiem.

W czwartek (22.01) o 7.15 gościem "Sygnałów dnia" będzie Włodzimierz Czarzasty, szef mazowieckich struktur Sojuszu.

***

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

ag

Czytaj także

Sławomir Nitras: finansowanie górnictwa bez sensacji

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 09:30
Fundusz świadczeń pracowniczych nie będzie uszczuplony. Nie doszukiwałbym się sensacji, wszystko jest transparentne - zapewniał Sławomir Nitras, doradca premier Ewy Kopacz, mówiąc o finansowaniu restrukturyzacji kopalń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto zapłaci za górników

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 11:27
Nie ustaje dyskusja wokół porozumienia rządu z górnikami. Miała być likwidacja, a jest restrukturyzacja. Pojawia się pytanie: jak dużo będzie kosztował kompromis i kto za to wszystko zapłaci?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ustawa górnicza: ekspresowy finisz w parlamencie

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 14:11
Ekspresowy finisz nowej ustawy górniczej w parlamencie. Możliwe, że parlament zakończy nad nią prace już w czwartek. W środę ma się zająć nią Senat, a w czwartek Sejm zbierze się na specjalnie zwołanym posiedzeniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Związkowcy nie zawiesili pogotowia strajkowego. Chcą rozmów z premier Kopacz

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 21:59
Liderzy trzech central związkowych - NSZZ "S", Forum ZZ i OPZZ - zwrócili się w piśmie do premier Ewy Kopacz o natychmiastowe rozpoczęcie negocjacji na bazie postulatów zgłoszonych przez stronę związkową podczas wrześniowych protestów 2013 r. w Warszawie.
rozwiń zwiń