X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Związki zawodowe naciskają na rząd

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2015 12:20
W poniedziałek odbędzie się spotkanie ministra pracy ze związkowcami i pracodawcami na temat nowej formuły współpracy trójstronnej.
Jan Guz
Jan GuzFoto: Wojciech Kusiński/PR

Centrale związkowe podtrzymały ogłoszone kilkanaście dni temu pogotowie strajkowe, domagając się natychmiastowych negocjacji z rządem i spotkania z premier Ewą Kopacz. Związkowcy chcą wrócić do swoich postulatów z września 2013 roku, dotyczących "umów śmieciowych", podwyższenia wieku emerytalnego i emerytur pomostowych. Chcą także rozmawiać o sytuacji poszczególnych branż.

O żądania związkowców i możliwe formy kompromisu zapytamy w poniedziałek (26.01) o godz. 8.15 Jana Guza, lidera OPZZ, który będzie gościem "Sygnałów dnia".

Minister pracy deklaruje gotowość do rozmów ze związkowcami na każdy temat, ale zarazem nie pozostawia złudzeń - fundamenty ustawy emerytalnej się nie zmienią. Władysław Kosiniak-Kamysz przypomniał w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową, że ustawa wydłużająca wiek emerytalny przeszła całą ścieżkę legislacyjną, włącznie z oceną Trybunału Konstytucyjnego, który uznał ją za zgodną z ustawą zasadniczą.

***

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

(ag)

Komentarze1
aby dodać komentarz
kowal losu2015-01-26 08:19 Zgłoś
Zapytajcie,proszę,p.Guzego co zrobił, jako przedstawiciel największej z central związkowych, kiedy zostali podzieleni na gorszych i lepszych kolejarze, którzy przez ZUS zostali potraktowani nierówno za równo przeliczany tzw.przelicznik 14-miesięcy za każdy przepracowany rok na pojazdach kolejowych. Emeryt 60 letni ma, a ten, który wieku nie osiągnął, nie otrzymał tego. Ustawa jedna, konstytucja jedna, słowo emerytura jest wymieniane wszędzie tak samo, a życie potoczyło się inaczej.Spytajcie-ja nie otrzymałem konkretu, w imieniu wszystkich, którzy w tych samych warunkach nabywali to prawo.A teraz krzyk i lament. Pozdrawiam-kolejarz.

Czytaj także

Rolnicy szykują się do strajku powszechnego

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2015 11:30
Porozumienie rządu z lekarzami i górnikami nie oddala widma kolejnych protestów. Do strajku powszechnego szykuję się Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych. Alarmuje, że sytuacja finansowa w branży jest nie do zaakceptowania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Związkowcy nie zawiesili pogotowia strajkowego. Chcą rozmów z premier Kopacz

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 21:59
Liderzy trzech central związkowych - NSZZ "S", Forum ZZ i OPZZ - zwrócili się w piśmie do premier Ewy Kopacz o natychmiastowe rozpoczęcie negocjacji na bazie postulatów zgłoszonych przez stronę związkową podczas wrześniowych protestów 2013 r. w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Masowe protesty? PiS broni związkowców, Platforma krytykuje

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2015 19:03
Związki zawodowe przypominają swoje postulaty sprzed kilku miesięcy i chcą rozmawiać z Ewą Kopacz. Politycy, którzy gościli w "Pulsie Trójki" nie byli zgodni w ocenie postawy związkowców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sterniczki: związkowcy walczą nie tylko o swoje prawa

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2015 12:20
Związek zawodowy "Solidarność" ogłosił pogotowie strajkowe i postawił rządowi ultimatum. Oczekuje rozpoczęcia negocjacji przed 31 stycznia. Z premier Ewą Kopacz związkowcy chcą dyskutować o emeryturach pomostowych, umowach śmieciowych, patologiach w agencjach pracy tymczasowej i elastycznym czasie pracy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister pracy i polityki społecznej: fundamenty ustawy emerytalnej się nie zmienią

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2015 11:02
Władysław Kosiniak-Kamysz przypomniał w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową, że ustawa wydłużająca wiek emerytalny przeszła całą ścieżkę legislacyjną, włącznie z oceną Trybunału Konstytucyjnego, który uznał ją za zgodną z ustawą zasadniczą.
rozwiń zwiń