Agnieszka Chrzanowska "Do góry nogami" - posłuchaj

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2015 19:34
Środowa Piosenka dnia Jedynki to trzeci singiel z najnowszego albumu Agnieszki Chrzanowskiej zatytułowanego "Piosenki do mężczyzny".
Audio
  • Agnieszka Chrzanowska "Do góry nogami" (Piosenka dnia Jedynki)
Agnieszka Chrzanowska
Agnieszka ChrzanowskaFoto: Marcin Brzózka/www.chrzanowska.com

"Do góry nogami, czyli zarozumiałość, pycha, obłuda" z tekstem i muzyką wokalistki dotyka patologii normalności, nieskończonej ilości zachowań, przekonań i nawyków, które na pierwszy rzut oka wydają się naturalne, tymczasem są zakorzenionymi nieprawidłowościami, do których bezrefleksyjnie przywykliśmy.
W nagraniach utworu udział wzięli: Wojciech Pieczka - fortepian, Jacek Królik – gitara akustyczna, Marek Michalak – puzon, Szymon Frankowski - kontrabas, Dominik Klimczak - perkusja/instrumenty perkusyjne.
Agnieszka Chrzanowska będzie gościem Muzycznej Jedynki w środę (28.01) o godz. 14.15.

Równocześnie odbędzie się premiera wideo do tej piosenki. Będzie to pierwsza w historii, radiowa premiera videoclipu.

***
Agnieszka Chrzanowska - aktorka, piosenkarka, autorka muzyki i tekstów, laureatka trzech prestiżowych nagród na 21. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu za utwory "Camille Claudel" i "Pustka w środku" oraz pierwszej nagrody na Festiwalu Piosenki Studenckiej we Wrocławiu za utwory "Ulica Rajska" i "Po drugiej stronie tęczy". Laureatka trzeciej nagrody na warszawskim Festiwalu Sztuki Estradowej za utwory "Dług" i "Zakochały się chłopaki". Nagrodzona przez Polski Komitet Olimpijski "Wawrzynem Olimpijskim" w dziedzinie Sztuki za album "Ogień Olimpijski", gdzie znalazły sie jej kompozycje do wierszy Michała Zabłockiego. Agnieszka zaprezentowała album w 2004 r. w czasie Igrzysk Olimpijskich w Atenach, w największym tamtejszym Centrum Kultury Technopolis w Gazi. Nominowana do nagrody Fryderyk 2000 za album "Cały świat płonie" i Fryderyk 2005 za płytę "Tylko dla Kobiet".
W 2013 r. uhonorowana odznaką "Zasłużony dla Kultury Polskiej" przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W 2014 r. w Bazylice Santa Maria In Aracoeli na Wzgórzu Kapitolińskim w Rzymie, odbyła się światowa premiera koncertu artystki "Dom na Skale", z udziałem włoskiego wirtuoza akordeonu Marco Lo Russo.
(źródło: Chrzanowska.pl/ag)

Czytaj także

"Take Me To Church" - posłuchaj przeboju Hoziera

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2015 17:15
Młody Irlandczyk swoimi emocjonalnymi piosenkami błyskawicznie zawojował fanów muzyki po obu stronach oceanu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Renata Przemyk "Nic To Jest" - posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 17:10
Singiel pochodzi z najnowszej plyty Renaty Przemyk "Rzeźba Dnia". Album ten, nowocześnie zaaranżowany, zaskakuje dość odważną kreacją muzyczną artystki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Gondwana" - posłuchaj Krzysztofa Napiórkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 17:10
"Ziemie obiecane" - tym hasłem Krzysztof Napiórkowski ujawnia 11 nowych kompozycji do tekstów Bolesława Leśmiana, Krzysztofa Karaska, Wojciecha Kassa i własnych.
rozwiń zwiń