X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Agnieszka Chrzanowska "Do góry nogami" - posłuchaj

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2015 19:34
Środowa Piosenka dnia Jedynki to trzeci singiel z najnowszego albumu Agnieszki Chrzanowskiej zatytułowanego "Piosenki do mężczyzny".
Audio
  • Agnieszka Chrzanowska "Do góry nogami" (Piosenka dnia Jedynki)
Agnieszka Chrzanowska
Agnieszka ChrzanowskaFoto: Marcin Brzózka/www.chrzanowska.com

"Do góry nogami, czyli zarozumiałość, pycha, obłuda" z tekstem i muzyką wokalistki dotyka patologii normalności, nieskończonej ilości zachowań, przekonań i nawyków, które na pierwszy rzut oka wydają się naturalne, tymczasem są zakorzenionymi nieprawidłowościami, do których bezrefleksyjnie przywykliśmy.
W nagraniach utworu udział wzięli: Wojciech Pieczka - fortepian, Jacek Królik – gitara akustyczna, Marek Michalak – puzon, Szymon Frankowski - kontrabas, Dominik Klimczak - perkusja/instrumenty perkusyjne.
Agnieszka Chrzanowska będzie gościem Muzycznej Jedynki w środę (28.01) o godz. 14.15.

Równocześnie odbędzie się premiera wideo do tej piosenki. Będzie to pierwsza w historii, radiowa premiera videoclipu.

***
Agnieszka Chrzanowska - aktorka, piosenkarka, autorka muzyki i tekstów, laureatka trzech prestiżowych nagród na 21. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu za utwory "Camille Claudel" i "Pustka w środku" oraz pierwszej nagrody na Festiwalu Piosenki Studenckiej we Wrocławiu za utwory "Ulica Rajska" i "Po drugiej stronie tęczy". Laureatka trzeciej nagrody na warszawskim Festiwalu Sztuki Estradowej za utwory "Dług" i "Zakochały się chłopaki". Nagrodzona przez Polski Komitet Olimpijski "Wawrzynem Olimpijskim" w dziedzinie Sztuki za album "Ogień Olimpijski", gdzie znalazły sie jej kompozycje do wierszy Michała Zabłockiego. Agnieszka zaprezentowała album w 2004 r. w czasie Igrzysk Olimpijskich w Atenach, w największym tamtejszym Centrum Kultury Technopolis w Gazi. Nominowana do nagrody Fryderyk 2000 za album "Cały świat płonie" i Fryderyk 2005 za płytę "Tylko dla Kobiet".
W 2013 r. uhonorowana odznaką "Zasłużony dla Kultury Polskiej" przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W 2014 r. w Bazylice Santa Maria In Aracoeli na Wzgórzu Kapitolińskim w Rzymie, odbyła się światowa premiera koncertu artystki "Dom na Skale", z udziałem włoskiego wirtuoza akordeonu Marco Lo Russo.
(źródło: Chrzanowska.pl/ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Take Me To Church" - posłuchaj przeboju Hoziera

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2015 17:15
Młody Irlandczyk swoimi emocjonalnymi piosenkami błyskawicznie zawojował fanów muzyki po obu stronach oceanu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Renata Przemyk "Nic To Jest" - posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 17:10
Singiel pochodzi z najnowszej plyty Renaty Przemyk "Rzeźba Dnia". Album ten, nowocześnie zaaranżowany, zaskakuje dość odważną kreacją muzyczną artystki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Gondwana" - posłuchaj Krzysztofa Napiórkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 17:10
"Ziemie obiecane" - tym hasłem Krzysztof Napiórkowski ujawnia 11 nowych kompozycji do tekstów Bolesława Leśmiana, Krzysztofa Karaska, Wojciecha Kassa i własnych.
rozwiń zwiń