Światowy Dzień Walki z Rakiem – Breast Units

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2015 13:15
Rak piersi to ciągle najpowszechniejszy nowotwór kobiecy w Polsce – co roku zapada na niego prawie 17 tys., a ponad 5 tys. umiera.
Badania kontrolne piersi powinny być wpisane w kalendarz każdej kobiety
Badania kontrolne piersi powinny być wpisane w kalendarz każdej kobiety Foto: Glowimges/East News

3 lutego, dzień przed Światowym Dniem Walki z Rakiem, porozmawiamy o modelu leczenia raka piersi w Polsce, o tym, jak pakiet onkologiczny ma się do pomysłu stworzenia sieci ośrodków leczenia raka piersi – Breast Units i czy onkologia narządowa to dobry pomysł na problemy polskiej onkologii…

Gościem audycji będzie prof. Tadeusz Pieńkowski - kierownik Kliniki Onkologii w Europejskim Centrum Zdrowia Otwock oraz prezes Międzynarodowego Towarzystwa Senologicznego i Polskiego Towarzystwa do Badań nad Rakiem Piersi.

***

Na "Wieczór odkrywców" we wtorek (3.02) o godz. 21.37 zaprasza Krzysztof Michalski.

fbi/pg

Czytaj także

Muzyka w służbie walki z rakiem. "Różowy łańcuszek ma sens"

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2014 17:26
- Płyta "Pink in Pink 4" wspiera naprawdę bardzo szlachetny cel. Proszę, nabądźcie kolejne egzemplarze, obdarujcie nią przyjaciół i bliskich - apelował w "Muzycznej Jedynce" autor kompilacji, dziennikarz muzyczny Maciej Ulewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pakiet onkologiczny i kolejkowy - łatwiejszy dostęp do leczenia?

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2014 10:20
Niebawem wejdą w życie nowe ustawy - tzw. pakiet onkologiczny i kolejkowy. W założeniu ma on stanowić szybką ścieżkę diagnostyki i terapii onkologicznej bez limitów. Brzmi dobrze, ale...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Służba zdrowia przygotowana na pakiet onkologiczny?

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2014 11:00
O pakiet onkologiczny i kolejkowy, który ma wejść w życie 1 stycznia 2015, zapytamy szefa NFZ Tadeusza Jędrzejczyka w "Sygnałach dnia".
rozwiń zwiń