Radość, miłość i szczęście. Polskie Radio pomaga od 90 lat

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2015 01:39
Polskie Radio nie tylko towarzyszy swoim słuchaczom od 90 lat, ale również cały czas wpływa na ich życie. - Dzięki radiu po II wojnie światowej udało się odnaleźć członków mojej rodziny i połączyć na nowo - opowiada słuchaczka Jedynki.
Audio
  • Debata w studiu (Magazyn Reporterów Jedynki "Bez znieczulenia"/ Jedynka)
  • Fragment reportażu "Umowa" Hanny Bogoryi Zakrzewskiej (Magazyn Reporterów Jedynki "Bez znieczulenia"/ Jedynka)
  • Fragment reportażu "Mur potężniejszy ode mnie" Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej (Magazyn Reporterów Jedynki "Bez znieczulenia"/ Jedynka)
Studio Polskiego Radia
Studio Polskiego RadiaFoto: Bartosz Wojciechowski/Polskie Radio

Inna słuchaczka napisała, że w 2010 roku, będąc kandydatką na mamę adopcyjną wysłuchała reportażu "Kto zbił szklankę i połamał grabie". "Od 14 lat jesteśmy szczęśliwe ze sobą. Mama Ani, dziecka adopcyjnego" - napisała słuchaczka.

90 lat Polskiego Radia w Jedynce >>>
- Mówi się, że reportaż to sztuka ulotna, a pani, która do nas pisze, pamięta nawet tytuł reportażu - cieszy się Irena Piłatowska. Hanna Bogoryja Zakrzewska dodaje, że nie tylko reportażyści za sprawą swoich materiałów pomagają, a wszyscy pracownicy Polskiego Radia mają wkład w czynienie dobra. - Nagle ktoś usłyszy jakieś słowa, które zmieniają czy wpływają na jego życie - podkreśla reportażystka.
Jerzy Zawartka przypomniał o reportażu sprzed kilku miesięcy, przygotowanym przez Jakuba Tarkę. Udało się wówczas zebrać pieniądze dla chorego słuchacza. - Zaczyna się wierzyć w ludzi, gdy widzi się coś takiego - podkreśla prowadzący.
***

Tytuł audycji: Magazyn Reporterów Jedynki "Bez znieczulenia"

Prowadził: Jerzy Zawartka

Reportaż "Umowa": autor Hanna Bogoryja Zakrzewska

Reportaż "Mur potężniejszy ode mnie": autor Urszula Żółtowska-Tomaszewska

Goście: Hanna Bogoryja Zakrzewska i Jakub Tarka (dziennikarze Studia Dokumentu i Reportażu Polskiego Radia), Irena Piłatowska-Mądry (redaktor naczelna Studia Dokumentu i Reportażu Polskiego Radia)

Data emisji: 12.02.2015

Godzina emisji: 21.14

(sm/asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zdradliwy wirus HCV, który ujawnia się po latach

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2015 02:48
Pierwsze objawy wirusa HCV są podobne do grypy. Potem to mija i chory czuje się bardzo słabo. - Większość zakażonych przechodzi przez załamanie, jak bohater reportażu Jedynki - mówi Barbara Pepke.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielkie obietnice i niskie wyniki. Pomoc społeczna w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2015 04:18
"To jest piękne na papierku, ale rzeczywistość jest czarna" - skarżą się słuchacze Jedynki na system pomocy społecznej. Urzędnicy zaś zapewniają, że jeśli chodzi o ubranie, żywność, czy porady prawne. to wszystko można otrzymać.
rozwiń zwiń