X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Znów przepis przesłonił człowieka

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2015 05:00
W pewnej przychodni pacjentka została zapisana do specjalisty w pierwszym wolnym terminie. Nie mogła wybrać nawet godziny.
Czy pierwszeństwo w kolejce do lekarza mają lekarze?
Czy pierwszeństwo w kolejce do lekarza mają lekarze?Foto: East News/Glow Images

Z tą sprawą zgłosiła się do Janusza Weissa słuchaczka, która chciała zapisać się do lekarza specjalisty w przychodni, która ma podpisany kontrakt z NFZ. W rejestracji usłyszała, że nie może  wybrać ani lekarza, ani nawet godziny wizyty. Wyrażenie "pierwszy wolny termin" przychodnia potraktowała literalnie powołując się na szkolenie w Narodowym Funduszu Zdrowia.

NFZ się dziwi i tłumaczy, a rzecznik praw pacjenta uważa za karygodne, że pacjentkę pozbawiono możliwości wyboru lekarza i choćby godziny w najbliższym wolnym terminie przyjęć lekarza.

Efekty interwencji Jedynkowego redaktora poznamy już w poniedziałek.

***

Na program "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" w poniedziałek (16.02) o godz. 17.30 zaprasza Janusz Weiss.

(asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Światowy Dzień Chorego. Co dolega służbie zdrowia?

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2015 19:33
- Wszyscy mogą strajkować. Natomiast pacjenci muszą przyjąć to, co wywalczą i uzgodnią lekarze, pielęgniarki oraz decydenci - mówiła w radiowej Jedynce Urszula Jaworska, założycielka Banku Dawców Szpiku Kostnego.
rozwiń zwiń