X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rolnicy protestują. "Czepiamy się wszystkiego, by przeżyć"

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2015 04:00
Czy dziś na wsi trzeba się "czepiać wszystkiego, by przeżyć"? - Tak jest, ale w innych krajach Europy tak było od lat 50. XX wieku - mówi prof. Katarzyna Duczkowska-Małysz.
Audio
  • Reportaż "Z biedy" Eweliny Karpacz-Oboładze (Magazyn Reporterów Jedynki "Bez znieczulenia")
  • Debata po reportażu "Z biedy" Eweliny Karpacz-Oboładze (Magazyn Reporterów Jedynki "Bez znieczulenia")
Protest rolników przed KPRM. Organizacje rolnicze Solidarność Rolników Indywidulanych (NSZZ RI) oraz Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych (OPZZRiOR) zorganizowały protest przed kancelarią premiera
Protest rolników przed KPRM. Organizacje rolnicze Solidarność Rolników Indywidulanych (NSZZ RI) oraz Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych (OPZZRiOR) zorganizowały protest przed kancelarią premieraFoto: PAP/Marcin Obara

Dlaczego rolnicy protestują? Czy produkcja rolna przestała się opłacać? Jeśli tak, to dlaczego? - To jest cały ból, że trzeba było wyjść na drogi i zablokować Warszawę, by można było przyspieszyć prace nad postulatami, które były do szybkiego załatwienia - komentuje Wiktor Szumlewicz, prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych.
Rolnicy, którzy wypowiadają się w reportażu "Z biedy" Eweliny Karpacz-Oboładze skarżą się, że mleko, podobnie jak inne produkty, sprzedają za grosze i praca zupełnie przestaje przynosić owoce materialne. - Właśnie dostałam raport Komisji Europejskiej na temat prognoz produkcji rolniczej na następnych 10 lat i to trzeba brać pod uwagę. A szacuje się, że koszty będą w rolnictwie rosły szybciej niż dochody, czyli będzie jeszcze taniej - mówi prof. Katarzyna Duczkowska-Małysz.
***

Tytuł audycji: Magazyn Reporterów Jedynki "Bez znieczulenia"

Prowadził: Jerzy Zawartka

Goście: prof. Katarzyna Duczkowska-Małysz (ekonomistka SGH, była wiceminister rolnictwa), Wiktor Szumlewicz (prezes krajowej Rady Izb Rolniczych)

Data emisji: 18.02.2015

Godzina emisji: 21.14

(sm/ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Leki częściej niż obiad na stole Polaków. Dlaczego?

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2015 06:11
- Warto ludzi nauczyć, by byli bardziej odporni na reklamy. Popularne suplementy diety, którymi ludzie się zajadają, są bez żadnej wartości - mówi dr Konstanty Radziwiłł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdradliwy wirus HCV, który ujawnia się po latach

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2015 02:48
Pierwsze objawy wirusa HCV są podobne do grypy. Potem to mija i chory czuje się bardzo słabo. - Większość zakażonych przechodzi przez załamanie, jak bohater reportażu Jedynki - mówi Barbara Pepke.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielkie obietnice i niskie wyniki. Pomoc społeczna w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2015 04:18
"To jest piękne na papierku, ale rzeczywistość jest czarna" - skarżą się słuchacze Jedynki na system pomocy społecznej. Urzędnicy zaś zapewniają, że jeśli chodzi o ubranie, żywność, czy porady prawne. to wszystko można otrzymać.
rozwiń zwiń