Adam Sławiński - tajemnice kompozytora gwiazd

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2015 14:30
Kompozytor, pianista, muzykolog oraz radiowiec jest bohaterem Jedynkowego cyklu "Bez tajemnic".
O swojej muzycznej drodze i współpracy z gwiazdami polskiej sceny Adam Sławiński opowie w cyklu Bez tajemnic.
O swojej muzycznej drodze i współpracy z gwiazdami polskiej sceny Adam Sławiński opowie w cyklu "Bez tajemnic".Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Adam Sławiński. Jeden z najwspanialszych twórców polskiej piosenki i muzyki filmowej. Napisał muzykę do wielu spektakli teatru telewizji, a także do polskich filmów i seriali, m.in. do "Komediantki", "Chłopów" czy "Najdłuższej Wojny Nowoczesnej Europy".

Pisał muzykę do tekstów Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego i Jeremiego Przybory, a jego piosenki śpiewali Skaldowie, Łucja Prus, Maryla Rodowicz, Iga Cembrzyńska, Stan Borys i Irena Santor.

Młynarski, Przemyk, Doda, Grabaż i in. bez tajemnic - spędź weekend z Gwiazdą >>>

W jaki sposób dorabiał do stypendium? Jak powstała jazzowa opera z libretto autorstwa Agnieszki Osieckiej? Co wspólnego miała wróżba Cyganki z nagrodą na festiwalu w Sopocie? Dlaczego pomylono artystę z radzieckim piosenkarzem i z jakiego powodu Stefan Kisielewski nie napisał muzyki do serialu "Chłopi"? Te i inne opowieści znajdą się w naszym cyklu "Bez tajemnic".
***
Zapraszamy do słuchania kolejnych fragmentów wywiadu przez całą niedzielę (22.02) o godz. 10.55, 11.55, 13.55, 14.55, 15.55, 16.55, 18.55, 19.55. Rozmawiał Paweł Sztompke.

(asz/ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Maryla Rodowicz akustycznie. "Będzie intymnie"

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2015 15:53
- Na stadionach gra się mocniej, innymi środkami. Teraz będziemy blisko człowieka, będzie też szept - zapowiada swoją trasę koncertową wokalistka.
rozwiń zwiń