Autor "Naszej klątwy": przemówienie jeszcze tworzę

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2015 00:48
Tomasz Śliwiński, mimo wielu niewiadomych i stresu, zamierza się dobrze bawić.
Audio
  • Tomasz Śliwiński mówi o ważnych spotkaniach przed galą oscarową (Jedynka)
Joanna Król, montażystka obrazu Nasza klątwa, opowiada o pracy nad filmem nominowanym do Oscara (kadr z filmu Nasza klątwa)
Joanna Król, montażystka obrazu "Nasza klątwa", opowiada o pracy nad filmem nominowanym do Oscara (kadr z filmu "Nasza klątwa")Foto: mat. prasowe

- Największą nagrodą jest dla nas niesamowicie pozytywny odbiór filmu. Ludzie piszą do nas, podchodzą po pokazach, dziękują - mówi reżyser "Naszej klątwy".

W bezpośredniej relacji z hollywoodzkiego Dolby Theatre Tomasz Śliwiński komentował codzienne spotkania z filmowcami z całego świata podczas przedoscarowych pokazów. Jedno ucieszyło go szczególnie...

***

Film zdobył m.in. Grand Prix Publiczności na festiwalu Short Waves oraz wygrał Konkurs Polskich Filmów Krótkometrażowych na festiwalu Nowe Horyzonty.

(asz)

Czytaj także

Film "Nasza klątwa". Gdy dziecko może zasnąć i już się nie obudzić

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2014 19:57
Na Zespół Wrodzonej Ośrodkowej Hipowentylacji, zwany Klątwą Ondyny, choruje 300 osób na świecie. Chorzy podczas snu przestają oddychać i wymagają dożywotniego wspomagania czynności oddechowych za pomocą respiratora. Dokument "Nasza klątwa" ukazuje proces oswajania przez reżysera Tomasza Śliwińskiego i jego żonę lęku o życie ich dotkniętego tą chorobą syna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Klątwa Ondyny: nasze życie się nie skończyło, wciąż mamy plany

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2015 12:50
Rodzice chorego na Klątwę Ondyny Leosia podjęli wyzwanie jakie dał im los i postanowili stworzyć synowi w miarę normalne dzieciństwo. Zapis swych starań zawarli w filmie "Nasza klątwa".
rozwiń zwiń