Producent "Idy": wracamy z tarczą

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2015 05:35
- Nigdy nie przypuszczaliśmy, że aż tak ogromny sukces na świecie ten film odniesie - mówił Piotr Dzięcioł w Jedynce. "Ida" zdobyła Oscara!
Audio
  • Piotr Dzięcioł, producent "Idy" po przyznaniu filmowi statuetki Oscara: takich rzeczy nie da się przewidzieć (Jedynka)
  • Paweł Pawlikowski odebrał statuetkę Oscara: nakręciłem czarno-biały film o potrzebie ciszy, wycofania się ze świata i kontemplacji. Teraz jestem tutaj, w epicentrum hałasu i uwagi świata. Nasze życie jest pełne niespodzianek (Jedynka)
Agata Trzebuchowska, odtwórczyni tytułowej roli w filmie Ida podczas oscarowej gali
Agata Trzebuchowska, odtwórczyni tytułowej roli w filmie "Ida" podczas oscarowej galiFoto: PAP/EPA/MIKE NELSON

Jak podkreślił wszystko, co wokół filmu dzieje się w ostatnich miesiącach, przerosło najśmielsze oczekiwania twórców "Idy". Żałuje jednak, iż Łukasz Żal nie otrzymał oscarowej statuetki za zdjęcia. - Cieszymy się, że ta najważniejsza statuetka jest nasza. Pamiętajmy, że to pierwszy Oscar dla polskiego filmu - mówił z radością.

Piotr Dzięcioł zgodził się, że polskie kino jest w bardzo dobrym okresie. Producent dodał, że "Ida" wielokrotnie zwyciężyła filmy, które miały bardzo agresywną promocję.

OSCARY 2015 - zobacz serwis specjalny >>>

(asz)

Czytaj także

Oscary 2015. Tę noc zapamiętamy na zawsze!

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2015 07:00
Nominacje dla trzech polskich filmów, statuetka dla "Idy", gorące owacje i jęki rozczarowania - tak wyglądała Oscarowa noc w Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oscary 2015. "Ida" najlepszym filmem nieanglojęzycznym

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2015 03:17
- Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nasz film - powiedział reżyser Paweł Pawlikowski odbierając statuetkę.
rozwiń zwiń