Julia Fiedorczuk w stanie "Nieważkości"

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2015 12:45
Gościem wieczornej audycji "Moje książki" będzie Julia Fiedorczuk - nagradzana poetka i tłumaczka, autorka książki "Nieważkość".
Nieważkość Julii Fiedorczuk (okładka książki na zdjęciu) to bolesna, zmysłowa, pełna tajemnic i mrocznego erotyzmu opowieść o poszukiwaniu duchowej wolności
"Nieważkość" Julii Fiedorczuk (okładka książki na zdjęciu) to bolesna, zmysłowa, pełna tajemnic i mrocznego erotyzmu opowieść o poszukiwaniu duchowej wolnościFoto: materiały promocyjne/Wydawnictwa Marginesy

Akcja powieści Julii Fiedorczuk zaczyna się w latach 80. XX wieku. W małym, sennym miasteczku niedaleko Warszawy dorastają trzy dziewczynki. Pewnego dnia znika na zawsze ich kolega ze szkoły, a ta tragedia będzie się za nimi ciągnąć przez całe życie i w pewnym sensie nadal łączyć, chociaż ich drogi się rozejdą. Jedna z nich będzie jeździć po świecie jako przedstawicielka agencji reklamowej, druga zostanie sprzątaczką, a trzecia - bezdomną.

W audycji wspólnie z Markiem Kochanem omówimy również książkę "Sztuka debaty", w której dziesięcioro autorów pisze o historii polskiej debaty od czasów I Rzeczpospolitej i o tym, dlaczego umiejętność debatowania jest tak ważna we współczesnym życiu.

***

Na audycję "Moje książki" w środę (25.02) o godz. 20.14 zaprasza Magda Mikołajczuk.

pg/asz

Zobacz więcej na temat: debata literatura

Czytaj także

"Ostatnia arystokratka" każdemu poprawi humor

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2015 04:35
Znacznie trudniej jest rozśmieszyć, niż doprowadzić do łez. Udaje się to "Ostatniej arystokratce" Evzena Boćka. Dwa lata temu zdobyła w Czechach tytuł najzabawniejszej książki roku. Teraz będzie bawić Polaków.
rozwiń zwiń