Czy borelioza to choroba zawodowa?

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2015 13:45
W kolejnej audycji z cyklu "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" zajmiemy się sprawą chorego leśnika.
Audio
  • Janusz Weiss sprawdzi dziś, czy borelioza to choroba zawodowa
Ukąszenie przez kleszcza nie zawsze wymaga interwencji lekarza. Trzeba jednak przestrzegać kilku zasad, by wiedzieć jak prawidłowo usunąć kleszcza i uchronić się przed groźnymi infekcjami wirusowymi: boreliozą, odkleszczowym zapaleniem mózgu i anaplazmozą
Ukąszenie przez kleszcza nie zawsze wymaga interwencji lekarza. Trzeba jednak przestrzegać kilku zasad, by wiedzieć jak prawidłowo usunąć kleszcza i uchronić się przed groźnymi infekcjami wirusowymi: boreliozą, odkleszczowym zapaleniem mózgu i anaplazmoząFoto: Richard Bartz, Munich Makro Freak/Wikipedia

Lekarz uznał, że borelioza na którą cierpi, ma związek z wykonywaną przez niego pracą. Mimo to nie przyznano mu renty.

Sprawę postananowił wyjaśnić Janusz Weiss. Wyniki jego dochodzenia poznamy w w czwartek (26.02) o godz. 17.30 w audycji "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać"

***

Z pytaniami do Janusza Weissa można dzwonić pod nr tel: 22 645 21 55. Można też pisać na adres: weiss@polskieradio.pl.

tj

Zobacz więcej na temat: borelioza zdrowie

Czytaj także

Borelioza chorobą zawodową rolników. KRUS: przysługuje odszkodowanie

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2014 11:34
Każdego roku notuje się w Polsce kilka tysięcy zachorowań na boreliozę. Najwięcej wśród leśników i rolników. Dlatego została ona uznana za chorobę zawodową w tych grupach. Rolnicy mogą więc w pewnych sytuacjach liczyć na odszkodowanie w związku z zachorowaniem na boreliozę.
rozwiń zwiń