Orły 2015 - dziś wręczą polskie Oscary. Deszcz nominacji dla "Bogów", "Jacka Stronga", "Miasta 44"

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2015 07:30
Relacja z uroczystości rozdania statuetek Polskich Nagród Filmowych Orły 2015 oraz wywiady z nominowanymi artystami już dziś w Jedynce.
Orły 2015 - dziś wręczą polskie Oscary. Deszcz nominacji dla Bogów, Jacka Stronga, Miasta 44
Foto: materiał promocyjny filmu "Jack Strong"

W zeszłym roku triumfy święciły filmy "Chce się żyć", "Papusza" i oscarowa "Ida" . Spośród rywalizujących w tym roku produkcji faworytami są trzy filmy: "Bogowie" mają szansę na 12 statuetek Orłów w różnych kategoriach, "Jack Strong" został nominowany w 11 kategoriach, a "Miasto 44" otrzymało ich siedem.

Te trzy filmy mają miedzy innymi szanse na zdobycie Orła w kategorii najlepszy polski film. W audycji usłyszymy także muzykę z nominowanych filmów. A skoro o dźwiękach mowa - bardzo ciekawie przedstawia się kategoria Najlepsza muzyka, w której nominacje otrzymali: Czesław Niemen (film "Sen o Warszawie") , Witold Lutosławski ("Granatowy zeszyt"), Wojciech Kilar ("Obce ciało") i Jan Duszyński ("Jack Strong").

Ciekawostką jest także podwójna obecność Kingi Preis w walce o statuetkę najlepszej aktorki drugoplanowej - Polska Akademia Filmowa doceniła jej role w "Bogach" oraz "Pod mocnym aniołem".

***

Na "Rozdroża kultury" w poniedziałek (2.03) o godz. 20.14 zaprasza Joanna Sławińska.

(asz)

Komentarze1
aby dodać komentarz
Arwenka2015-03-02 16:14 Zgłoś
Oj już sama nie mogę się doczekać wyników a jury to musi być chyba ciut zmęczone, ja bym nie wiedziała, który film wybrać, bo dałabym po równo nagrody dla Bogów, Jacka Stronga i Miasta44.

Czytaj także

Bartosz Chajdecki: muzyka w "Bogach" oddaje zderzenie dwóch światów

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2015 17:19
- Łukasz Palkowski jest człowiekiem rock'n'rollowym, nie było więc wątpliwości, w którą stronę mamy iść - mówi kompozytor muzyki filmowej Bartosz Chajdecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Głowacki: już czuję się jak zwycięzca

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2015 20:07
Za rolę drugoplanową w filmie "Bogowie" aktor został nominowany do nagrody Orłów. Do kin wchodzi także "Disco polo" z jego udziałem.
rozwiń zwiń