Młynarski o sobie samym. Obowiązkowo!

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2015 13:40
Po raz pierwszy w swojej karierze Wojciech Młynarski tworzy całkowicie autorskie przedstawienie - śpiewany autoportret.
Wojciech Młynarski podczas próby medialnej spektaklu Młynarski obowiązkowo
Wojciech Młynarski podczas próby medialnej spektaklu "Młynarski obowiązkowo!"Foto: Maciej Zdunowski/Teatr 6. Piętro

"Młynarski obowiązkowo!" to unikalny projekt teatralny, którego jest pomysłodawcą, autorem scenariusza i opiekunem artystycznym. Powstający spektakl to niezwykła, wyśpiewana autobiografia Mistrza piosenki literackiej, który swoją twórczością już od pół wieku towarzyszy kilku pokoleniom Polaków. Trudno wyobrazić sobie naszą zbiorową świadomość, a nawet język codzienny bez obecności w nich takich utworów jak "Róbmy swoje", "Życie, kocham cię nad życie", "Polska Miłość" czy "W Polskę idziemy".
W tą niezwykle muzyczną podróż po życiu i twórczości Wojciecha Młynarskiego poprowadzi nas Jego alter ego Narrator - w tej roli Wiktor Zborowski, oraz zespół wykonawców wybranych do spektaklu przez samego Mistrza.

O śpiewających aktorach, którzy wzięli udział w spektaklu, jego fabule oraz współpracy z Mistrzem opowie reżyser Jacek Bończyk.

***

Na "Muzyczną Jedynkę" zapraszamy w poniedziałek (2.03) o godz. 14.15. Program poprowadzi Zbigniew Krajewski.

(asz)

Czytaj także

Wojciech Młynarski: piszę dla artysty, gdy go poznam

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2014 14:36
- Płyta ma wyprowadzić Agnieszkę Wilczyńską poza scenę wyłącznie jazzową; to jest coś w rodzaju popu, ale uszlachetnionego - mówi Wojciech Młynarski, autor tekstów na płytę "Tutaj mieszkam".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Młynarski dostawał pogróżki od fanów Niemena

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2015 16:00
Dlaczego Wojciech Młynarski otrzymywał pogróżki od wielbicieli Czesława Niemena? Powodem był jeden wers z piosenki "Żorżyk".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Młynarski: "Róbmy swoje" cytowali i Wałęsa, i Jaruzelski

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2017 08:00
- Musiałem z tego jakoś wybrnąć i napisałem do tej piosenki taki suplement, w którym stwierdzam, że gdy dwóch mówi to samo, to nie zawsze znaczy to samo - mówił w Jedynce znany tekściarz i satyryk. Przypominamy archiwalną audycję z 1 lutego 2015 roku, w której Wojciech Młynarski opowiadał m.in., jak zmagał się z rzeczywistością PRL.
rozwiń zwiń