Wózek dla bliźniąt od towarzysza prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2015 14:32
Zapraszamy na premierę komedii Marka Ławrynowicza, która przeniesie nas do czasów stalinowskich. Groteskowych w ujęciu autora.
Audio
  • Marek Ławrynowicz "Wózek" - słuchowisko w radiowej Jedynce
Nagranie słuchowiska Wózek. Andrzej Mastalerz, w roli ojca oczekującego bliźniaków oraz Jacek Braciak jako sąsiad współpracujący z UB
Nagranie słuchowiska "Wózek". Andrzej Mastalerz, w roli ojca oczekującego bliźniaków oraz Jacek Braciak jako sąsiad współpracujący z UBFoto: Wojciech Kusiński (Polskie Radio S.A.)

Jest 1952 rok. Antoni Grzegorek dowiaduje się, że jego żona urodzi bliźniaki. Ponieważ nie może kupić odpowiedniego dla dwojga dzieci wózka, za namową sąsiada pisze list do towarzysza Bieruta z prośbą o pomoc. Brak wózka szybko staję się sprawą wagi państwowej. Na ulicę Patriotów 41 w podwarszawskim Miedzeszynie przyjedzie sam towarzysz prezydent Bierut, by osobiście wręczyć prezent dla dzieci.

W słuchowisku Marka Ławrynowicza, podejmującym jeden wątek z jego powieści "Patriotów 41", mrok i potworności czasów stalinowskich pokazane są w groteskowy, a nawet komiczny sposób. Zapraszamy do wysłuchania słuchowiska w znakomitej obsadzie.

Autor: Marek Ławrynowicz, Reżyser: Jan Warenycia, Realizator: Andrzej Brzoska, Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski.

Obsada:
Andrzej Mastalerz (Antoni Grzegorek, ojciec bliźniaków), Sylwester Maciejewski (Marek Aureliusz Gębarski, sąsiad), Joanna Jeżewska (Zofia Przastkowa, sąsiadka), Jacek Braciak (Ignacy Witka, sąsiad, UB-ek), Krzysztof Tyniec (Dziennikarz radiowy)

mat.prom/ag