Kasia Cerekwicka "Między słowami" - posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2015 10:42
Poniedziałkowa (23.03) Piosenka dnia Jedynki to pierwszy singiel Kasi Cerekwickiej po kilkuletniej nieobecności, zapowiadający nową płytę, której premiera zaplanowana jest na 26.maja.
Audio
  • Kasia Cerekwicka "Między słowami" (Piosenka dnia Jedynki)
Fragment okładki płyty Kasi Cerekwickiej
Fragment okładki płyty Kasi CerekwickiejFoto: Sony Music Poland

"Przez ostatnie trzy lata bardzo ciężko pracowałam - o albumie opowiada wokalistka. - Napisałam kilkadziesiąt piosenek, poszukując nowego kierunku muzycznego. Dostałam, od Piotra Siejki - producenta płyty -  szansę pracy na moich warunkach i totalną wolność artystyczną, o którą zabiegałam przez ostatnie lata. Dziś mogę powiedzieć, że nareszcie mam materiał, z którego,  po trzech latach poszukiwań, jestem dumna. Muzyka znów mnie cieszy i chciałabym podzielić się nią z innymi. To będzie płyta najbliższa mojemu sercu i chyba najbardziej pozytywna."
***
Kasia Cerekwicka
Swoją karierę muzyczną rozpoczęła w 1997 roku występem oraz wygraną w programie Szansa na sukces z piosenką Ewy Bem "Wyszłam za mąż, zaraz wracam". Zdobyła także 1. miejsce w IV koncercie finałowym Szansy w Sali Kongresowej w Warszawie. Nagrodą był występ w Opolu. W 1998 roku wzięła udział w specjalnym koncercie w Sali Kongresowej z okazji jubileuszu 5-lecia programu Szansa na sukces, śpiewając u boku Violetty Villas oraz laureatek programu piosenkę "Śpiewać każdy może". W 1997 i 2000 roku wystąpiła na KFPP w Opolu.
W marcu 1999 ukazał się  jej debiutancki album pt. Mozaika. Jak sama dziś przyznaje, znajdowały się na nim piosenki, z których nie była do końca zadowolona. Płyta nie odniosła sukcesu.
W 2006 na 43. KFPP w Opolu zdobyła Superjedynkę w kategorii Przebój Roku 2006 piosenką "Na kolana". Wraz z tym utworem startowała w krajowych eliminacjach do festiwalu Eurowizji 2006 w Atenach. Przegrała jedynie z piosenką "Follow My Heart" zespołu Ich Troje. W tym samym roku wydany został jej drugi album, Feniks, z którego poza "Na kolana" pochodziły przeboje "Ostatnia szansa" i "Potrafię kochać". W tym samym roku zajęła pierwsze miejsce w Bałtyckim Festiwalu Piosenki w szwedzkim Karlshamn.
Wiosną 2007 ukazała się jej kolejna płyta, zatytułowana Pokój 203. Pierwszy singel, "S.O.S.", okazał się dużym przebojem w Polsce. Na drugi singel wybrano piosenkę "Zostań".
W 2008 roku Cerekwicka wystąpiła w Opolu z piosenką "Nie ma nic", gdzie otrzymała nagrodę specjalną koncertu. W listopadzie ukazał się singel "Żyj intensywnie", który w zamyśle promował reedycję płyty Pokój 203, na której znaleźć miała się również piosenka "Nie ma nic". Ostatecznie jednak reedycja albumu nie ukazała się, a utwór "Żyj intensywnie" znalazł się na kolejnej płycie piosenkarki.
31 maja 2010 odbyła się premiera jej czwartego albumu studyjnego, Fe-Male. W lipcu pochodząca z tej płyty kompozycja, "Wszystko czego chcę od Ciebie" została nominowana do nagrody Superjedynki w kategorii "Przebój Roku", piosenkarka natomiast otrzymała nominację w kategorii "Wokalistka Roku.”
mat. promocyjne: sonymusic.com/ag

Czytaj także

Who is fancy "Goodbye" - posłuchaj Piosenki Dnia Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2015 17:10
Singiel "Goodbye" zyskuje coraz większą popularność w sieci, jednak do tej pory nikt nie rozwiązał zagadki, kim jest Fancy? Kobietą? Mężczyzną? Sławną wokalistką? Popularnym aktorem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Posłuchaj jak Brathanki grają "Mów Mi Tak"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2015 17:10
Piosenka Dnia Jedynki pochodzi z ostatniego albumu grupy Brathanki "moMtyle". To zdecydowanie najdojrzalsza, autorska propozycja grupy od czasów słynnej płyty "Ano!"
rozwiń zwiń

Czytaj także

Vanessa Paradis "Pas Besoin De Permis". Posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2015 17:10
Piosenki można było posłuchać na antenie Jedynki w piątek 20 marca w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń