X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Poseł SLD: Magdalena Ogórek zebrała pół miliona podpisów

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2015 13:26
- Widzimy mobilizację w szeregach partii i akceptację dla kandydatki. To dobre preludium do trzeciej części kampanii - tak mówił w Jedynce rzecznik SLD poseł Dariusz Joński.
Audio
  • Poseł SLD Dariusz Joński o płacy minimalnej (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Dariusz Joński
Dariusz JońskiFoto: Boston9/CC/Wikipedia

Rzecznik Sojuszu Lewicy Demokratycznej poseł Dariusz Joński stwierdził, że kandydatka na prezydenta SLD zebrała dwa razy więcej podpisów niż zgromadzono dla Bronisława Komorowskiego.

SLD: odszkodowania dla poszkodowanych przez transformację

Pytany o rekompensaty dla poszkodowanych przez transformację, które proponuje SLD, Dariusz Joński przypomniał, że PiS i PO przegłosowały projekt ustawy o pomocy dla opozycjonistów.

Sojusz Lewicy Demokratycznej złożył w Sejmie projekt przyznawania świadczeń pieniężnych ofiarom transformacji ustrojowej z lat 1989-1992 oraz ludziom pokrzywdzonym przez tak zwany plan Balcerowicza. Według SLD, program miałby objąć przeszło 1 milion 200 tysięcy pracowników państwowych zakładów przemysłowych, Państwowych Gospodarstw Rolnych i spółdzielni pracy, które na początku lat 90. zostały zlikwidowane.

Natomiast w ubiegły piątek Sejm uchwalił ustawę zakładającą wsparcie finansowe dla działaczy opozycji antykomunistycznej w PRL. Posłowie SLD uznali ją za niesprawiedliwie wyróżniającą byłych opozycjonistów.

Płaca minimalna

Joński w kontekście ostatnich sporów ws. stawek dla przewoźników, przypomniał, że lewica europejska proponuje, by rozpocząć debatę o europejskiej płacy minimalnej. - Nie da się tego wprowadzić z dnia na dzień, ze względu na różnice między krajami. Jedne kraje są bardziej rozwinięte, inne mniej. Stąd płace minimalne w Europie wynoszą od 280 euro w Bułgarii, do około 2000 w Luksemburgu – stwierdził poseł SLD. – Jednak proponujemy, by w tej kadencji (PE, red.) zaczęła się debata i trzeba dążyć do tego, by wprowadzić płacę minimalną w Unii Europejskiej. To jedno z najważniejszych narzędzi społecznych – oświadczył gość Jedynki. Dodał, że ma ona "wyrównywać szanse ludzi, którzy wchodzą na rynek pracy, umożliwić im zarobienie minimum, które wystarczy na godne życie".

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadziła: Zuzanna Dąbrowska

Gość: Dariusz Joński

Data emisji: 25.03.2015

Godzina emisji: 12.38

agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rzecznik rządu: to nie jest kampania wokół euro

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2015 08:15
- Nie prezydent, a większość parlamentarna decyduje o wprowadzeniu waluty. Dziwi mnie temat euro w kampanii kandydata PiS – oceniła w Jedynce Małgorzata Kidawa-Błońska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Jarubas: polska ziemia powinna być w polskich rękach

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2015 09:30
- Mamy głód ziemi. Trzeba stworzyć warunki, by rolnicy mogli ją uprawiać, nie powinna trafiać do spekulantów – mówił w "Sygnałach dnia" kandydat ludowców na prezydenta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska przystąpi do strefy euro? Bronisław Komorowski: na razie to niemożliwe

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2015 11:18
Przystąpienie Polski do strefy euro zdominowało ostatnie dni kampanii przed wyborami prezydenckimi. Kandydat PiS Andrzej Duda uważa, że przyjęcie europejskiej waluty niekorzystnie wpłynie na domowe budżety. Zdaniem ubiegającego się o reelekcję prezydenta Bronisława Komorowskiego, obecnie nie ma możliwości wejścia Polski do strefy euro.
rozwiń zwiń