Rock, jazz, pop, Soyka

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2015 13:00
Wokalista, kompozytor, pianista i gitarzysta, artysta poruszający się w muzyce jazzowej i w pop będzie bohaterem weekendowego cyklu "Bez Tajemnic".
- Nigdy nie zapomnę jej cudnego, takiego trochę szelmowskiego uśmiechu - wspomina Agnieszkę Osiecką Stanisław Soyka
- Nigdy nie zapomnę jej cudnego, takiego trochę szelmowskiego uśmiechu - wspomina Agnieszkę Osiecką Stanisław SoykaFoto: W.Kusiński/Polskie Radio

Autor takich przebojów jak "Cud niepamięci", "Są na tym świecie rzeczy" czy "Tango Warszawo" współpracował m.in. z Czesławem Mozilem, Adamem Strugiem, a także formacjami Svora i Extra Ball. Popularyzował twórczość Szekspira, Miłosza, ale także Czesława Niemena i Agnieszki Osieckiej.

Młynarski, Przemyk, Grabaż i in. bez tajemnic - spędź weekend z Gwiazdą >>>

Jak doszło do nagrania jego duetu z Anną Jantar? W jaki sposób nieudany urlop nad morzem wpłynął na powstanie "Absolutnie nic"? Dlaczego nie chciał zrobić kariery na Zachodzie, a mimo to dzielił garderobę z Rayem Charlesem? Ile czasu potrzebował na napisanie słynnej "Tolerancji" i dlaczego właśnie teraz wraca do swingu? O tym wszystkim opowie Stanisław Soyka w naszym cyklu "Bez Tajemnic".

***

Na spotkania ze Stanisławem Soyką w niedzielę (29.03) o godz. 10.55, 11.55, 13.55, 14.55, 16.55, 17.55, 18.55, 19.55 zaprasza Maria Szabłowska.

tj/asz

Czytaj także

Soyka: muzyka Niemena to był dla mnie kulturowy szok

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2013 22:40
- Płytę "Enigmatic" usłyszałem jako szesnastolatek. Kochałem się wtedy w muzyce barokowej, popem pogardzałem i ta płyta to był dla mnie "pierwszy raz". Zawsze blisko mi było do tych, którzy trzymają z poetami - mówił na antenie Jedynki Stanisław Soyka.
rozwiń zwiń