Japończyk za kierownicą? Straż nie wierzy

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2015 07:34
Obywatel Japonii prowadząc pożyczone od słuchacza Jedynki auto przekroczył prędkość, co zarejestrował fotoradar gminnej straży.
Audio
  • Janusz Weiss zapyta, czy kara od straży gminnej jest zgodna z prawem
Japończyk za kierownicą? Straż nie wierzy
Foto: Kārlis Dambrāns/Flickr

W liście do słuchacza straż dawała mu do wyboru zapłacenie mandatu lub wskazanie, kto prowadził auto. Właściciel auta zgodnie z prawdą napisał, kto siedział za kierownicą.

Jakie było jego zdziwienie, kiedy otrzymał wyrok nakazowy w imieniu Rzeczypospolitej, obwiniający go o umyślne wprowadzenie w błąd straży gminnej przez podanie nieprawdziwych danych. Wymierzono mu karę, słuchacz się od wyroku odwołał, sprawa w toku.

Janusz Weiss sprawdzi, czy to wszystko stało się zgodnie z prawem. Wyniki jego dochodzenia poznamy we wtorek (7.04) o godz. 17.30.

***

Audycja "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" towarzyszy słuchaczom radiowej Jedynki codziennie od poniedziałku do piątku. O godz. 8.40 Janusz Weiss przedstawia temat, a o godz. 17.30 podsumowuje całodzienne działania, rozmawia z ekspertami i prezentuje wnioski.
Z pytaniami do Janusza Weissa można dzwonić pod nr tel: 22 645 21 55. Można też pisać na adres: weiss@polskieradio.pl.

ag/asz

Czytaj także

Piraci drogowi mają płacić wyższe mandaty

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2015 11:18
Czy istnieje skuteczny bat na piratów drogowych? Można się nad tym zastanawiać, ale na pewno nie są nim w Polsce mandaty drogowe. Posłowie chcą to zmienić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Domowy sposób na piratów drogowych

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2015 21:34
Właściciel domu przy ruchliwej drodze, w którego ogrodzenie często wpadały pędzące samochody, zamontował urządzenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przed fotoradarem już nie uciekniesz

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2015 08:19
Mandat z fotoradaru zapłaci właściciel auta, zapowiada "Metro". To pomysł Platformy Obywatelskiej. Koniec z ustalaniem, kto przekroczył prędkość, i wlepianiem punktów karnych.
rozwiń zwiń