X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Usunięcie organu ochroną przed rakiem?

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2015 07:23
Angelina Jolie znów wywołała debatę na temat profilaktyki antynowotworowej. Aktorka poddała się prewencyjnemu usunięciu jajników.
Angelina Jolie
Angelina Jolie Foto: PAP/archiwum/Abaca

W Polsce rak jajnika jest piątym najczęściej diagnozowanym nowotworem u kobiet. Niestety w naszym kraju aż u 80 procent chorych jest on wykrywany w stadium już zaawansowanym.

O profilaktyce raka jajnika (także o profilaktycznym usuwaniu jajników i jajowodów), skali zachorowań, możliwości leczenia, a także dostępności do najnowszych terapii w Polsce opowie dr hab. Lubomir Bodnar z Kliniki Onkologii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

***

Na "Wieczór odkrywców" we wtorek (7.04) o godz. 21.37 zaprasza Krzysztof Michalski.

asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Badania jak u Angeliny Jolie na szeroką skalę są niemożliwe

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2013 14:12
Angelina Jolie przebadała się genetycznie. Ale takie badania są drogie, więc na masową skalę raczej nie jest możliwe przebadanie wszystkich kobiet, czy grozi im rak piersi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Photos for Life - zdjęcia, które pozwalają nadać sens rakowi

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2014 03:42
Agnieszka Gościniewicz obiecała sobie, że jeśli wyzdrowieje, to będzie chciała "ze swojego pasożyta" wyciągnąć coś dobrego. - Taka myśl dojrzewała we mnie przez cały okres leczenia - opowiada jedna z modelek banku zdjęć "Photos for Life".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Największy dramat Polski w walce z rakiem piersi

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2015 04:02
Choć w Polsce na raka piersi choruje 3-4 razy mniej kobiet niż w Wielkiej Brytanii czy Szwecji, to prawdopodobieństwo wyleczenia mniejsze jest u nas. - To nasz największy dramat - komentuje prof. Tadeusz Pieńkowskiprof. Tadeusz Pieńkowski.
rozwiń zwiń