X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bez tajemnic, bez cenzury: Młynarski, Lipiński i inni

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2015 10:30
Cenzura w PRL dotykała wszystkie sfery życia. Nic nie mogło ujść uwadze władz, nawet muzyka. Wiedzą coś o tym goście cyklu "Bez tajemnic".
Bez tajemnic, bez cenzury: Młynarski, Lipiński i inni
Foto: Wojciech Kusiński/PR

Dziś wydaje się czymś niewyobrażalnym narzucanie artystom  o czym mają śpiewać, a o czym nigdy w swych tekstach nie wspominać. Jednak w PRL takie działania były na porządku dziennym.

W związku 25. rocznicą zniesienia cenzury w Polsce weekendowy cykl "Bez tajemnic" poświęcimy muzykom, którzy również swoją twórczością walczyli o wolność słowa. Kontakty z cenzurą będą wspominać: Wojciech Młynarski, Krzysztof Daukszewicz, Tomek Lipiński, Krzysztof Skiba i Elżbieta Wojnowska. A jak cenzura działała w redakcji muzycznej Polskiego Radia przypomni red. Jerzy Rowiński. Ich opowieści wysłuchają: Maria Szabłowska, Paweł Sztompke i Marcin Kusy.

***

Na "Bez tajemnic" bez cenzury zapraszamy w niedzielę (12.04) o godz. 10.55, 11.55, 13.55, 14.55, 15.55, 16.55, 18.55, 19.55.

tj/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Knebel na media. Jak działała cenzura w PRL?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2015 12:40
25 lat temu zlikwidowano Główny Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk. Jak cenzurę wspominają dziś dziennikarze Polskiego Radia?
rozwiń zwiń