Polskie uczelnie do likwidacji?

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2015 03:00
Wyższe szkoły coraz mocniej odczuwają efekt niżu demograficznego - każdego roku maleje liczba kandydatów na studia.
Prof. Lena Kolarska-Bobińska
Prof. Lena Kolarska-BobińskaFoto: Wojciech Kusiński/PR

Prywatne uczelnie mają problem ze znalezieniem chętnych do studiowania, a państwowe zamykają niektóre kierunki.

Jednym ze sposobów ratunku jest zabieganie o zagranicznych studentów. Czy uratują polskie uczelnie? Zapytamy o to minister nauki i szkolnictwa wyższego Lenę Kolarską-Bobińską w czwartkowych "Sygnałach dnia" (16.04). Początek rozmowy o godz. 8.15.

***

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty w godz. 6.00 - 9.00.

tj/asz

Zobacz więcej na temat: Lena Kolarska-Bobińska studenci
Komentarze1
aby dodać komentarz
Cien2015-04-16 06:35 Zgłoś
Z polskich uczelni państwowych należy najpierw zwolnić psychopatów, którzy znęcają się nad studentami. Na polskich politechnikach/uniwersytetach około 30% osób rozpoczynających studia kończy je i dostaje dyplom. Pozostałych 70%, najczęściej mniej odpornych na chamstwo czy mniej sprytnych, nie kończy studiów. Sfrustrowani, sponiewierani przez psychopatów i bez dyplomów, mimo że zdolni. Dlatego też coraz więcej Polaków studiuje za granicą, bo okazuje się, że jest prościej, są jako studenci traktowani z szacunkiem, nie poniewiera się nimi tak jak w Polsce. Pod tym względem płatne uczelnie w Polsce są lepsze, ale one ulegną powolnej likwidacji, niestety. Sporo o chamstwie na polskich uniwersytetach i politechnikach piszą studenci białoruscy (którzy w zasadzie już nie studiują w Polsce) oraz ukraińscy.

Czytaj także

Ponad 300 mln złotych na stypendia dla najlepszych studentów

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2015 17:34
Najpierw stypendium na zagraniczne studia, później powrót do Polski i praca w kraju. Resort nauki chce umożliwić najzdolniejszym studentom naukę na najlepszych uczelniach świata.
rozwiń zwiń