O tym w jakich okolicznościach powstawały najbardziej znane przeboje zespołu opowiadał w Jedynce.
Z potrzeby afirmacji życia powstał m.in. tekst piosenki "Nikt nikogo (I tak warto żyć)". - Chciałem opowiedzieć światu o tym, że prócz tego, że możemy być w środku smutni, załamani i przegrani, to warto wstać, podnieść się i cały czas warto żyć. Bo życie jest niezwykłe - opowiada Adam Nowak . Co ciekawe, piosenka, która okazał sie jednym z największych hitów zespołu, w ogóle nie miała się znaleźć na płycie "Cztery". - Podejrzewaliśmy ją, że jest zbyt oczywista, narzekaliśmy na nią - wspominał bohater Jedynkowego cyklu "Bez tajemnic" .
Na kolejnej płycie pojawiły się teksty, które również przekonują, że nie jest tak źle na świecie, ale w nieco innym tonie. - W piosence "Jeszcze długo w noc (Nie będziemy)" chodziło o kameralną, intymną chwilę, którą można spędzić razem. I że wspólnie buduje się za pomocą dobrych emocji i duchowości bezpieczną chwilę, która pozwala przetrwać ciszę - wyjaśnia w rozmowie z Izą Żukowską.
Raz Dwa Trzy na składance "Przeboje Muzycznej Jedynki po polsku" >>>
Wędrować i poszukiwać Adam Nowak próbuje także w pojedynkę - pisząc. Utwór "Pod niebem pełnym cudów" zrodził się z pytania, czy jego zamyślenie nad światem ma jakąś wartość. Natomiast przekonanie, że nie trzeba negować tego, co nam się nie podoba, a robić swoje, nabrało praktycznego wymiaru w kolędowej piosence "W wielkim mieście". - Nie bardzo znosiłem dostojny tryb śpiewania pieśni religijnych. Zgodnie z tym, co powiedział kiedyś Jan XXIII , napisałem własną - wyjaśnił. Papież, dziś już święty, był bowiem przekonany, że nie trzeba zakazywać dobrych książek antykościelnych, ale pisać jeszcze lepsze.
Bez tajemnic: Kazik, Bem, Drupi, Niemen, Bartosiewicz, Manzarek o sobie >>>
Co Adam Nowak robił na targu o 6 rano? Dlaczego "Talerzyk" został okrzyknięty hymnem młodego pokolenia, a Adam Nowak dostał dolary od Jana Kantego Pawluśkiewicza? Zapraszamy do wysłuchania wszystkich fragmentów rozmowy.
Kolejne spotkania z wokalistą zespołu Raz Dwa Trzy w niedzielę 25 maja, co godzinę od 10.55. Zapraszamy.