Rośnie poparcie dla Adama Jarubasa

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2015 04:00
Na ostatniej prostej przed wyborami prezydenckimi wzrasta odsetek osób, które deklarują chęć oddania głosu na kandydata ludowców.
Adam Jarubas
Adam JarubasFoto: Wojciech Kusiński/PR

Jak wynika z ostatniego sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych (IBRiS), ubiegający się o reelekcję prezydent Bronisław Komorowski stracił w ostatnim czasie 3 pkt. proc. (39,2 proc.), natomiast kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda – 2 pkt. proc. (26,8 proc.).

Paweł Kukiz może liczyć na 8,2 proc. (wzrost o 1 pkt. proc.) głosów, a czwarty - Janusz Korwin-Mikke - na 5,7 proc. (2 pkt. proc. w górę ). Na piąte miejsce przesunął się natomiast Adam Jarubas ( PSL ) - 2,6 proc. (wzrost o ok. 2 pkt.), wyprzedzając Magdalenę Ogórek ( SLD ) - 2,4 proc. Pozostali kandydaci nie przekraczają 2 proc.

O szanse w wyścigu prezydenckim i o program wyborczy zapytamy Adama Jarubasa w poniedziałkowych (4.05) "Sygnałach dnia". Początek rozmowy o godz. 8.15.

***

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

tj/ei

Czytaj także

Zmiany w kodeksie podatkowym? Adam Jarubas: tego jako prezydent będę się domagał

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2015 16:44
Konieczne jest wprowadzenie zasady domniemania niewinności w kodeksie podatkowym podobnie, jak to jest zapisane w kodeksie karnym, a administracja powinna przyjaźnie traktować obywateli - uważa kandydat PSL na prezydenta.
rozwiń zwiń