Gdzie spoczywa mjr Dobrzański "Hubal"?

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2015 10:00
Jeden z pierwszych dowódców partyzanckich w czasie II wojny światowej poległ w walce w 1940 roku. Grobu nie odnaleziono.
Henryk Dobrzański Hubal
Henryk Dobrzański "Hubal"Foto: Wikimedia/domena publiczna

Symboliczna mogiła mjr. Henryka Dobrzańskiego "Hubala" znajduje się na Cmentarzu Partyzanckim w Kielcach. Jakie trudności towarzyszą poszukiwaniom rzeczywistego miejsca pochówku? Janusz Weiss zapyta o to ( w piątek 8.05) potomka dowódcy, który uczestniczy w poszukiwaniach.

***

Audycja "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" towarzyszy słuchaczom radiowej Jedynki codziennie od poniedziałku do piątku. O godz. 8.40 Janusz Weiss przedstawia temat, a o godz. 17.30 podsumowuje całodzienne działania, rozmawia z ekspertami i prezentuje wnioski.
Z pytaniami do Janusza Weissa można dzwonić pod nr tel: 22 645 21 55. Można też pisać na adres: weiss@polskieradio.pl.

asz/tj

Czytaj także

Masakra w Skłobach - kara za współpracę z "Hubalem”

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2020 05:50
- Niemcy zabierali wszystkich mężczyzn, jakich zastali w domu, potem szli i palili domy. My zostałyśmy, wyniosłyśmy rzeczy i siadłyśmy na polu. Zaprowadzili ich grupami do szkoły w Chlewiskach, gdzie przeprowadzili sąd – wspomina Julia Szlufik ze wsi Skłoby.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Major Hubal. "Był to najwierniejszy z wiernych synów Ojczyzny"

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2022 05:55
Nigdy nie uważał się za partyzanta. Major Henryk Dobrzański "Hubal" był ostatnim żołnierzem Rzeczypospolitej, który w mundurze chciał przetrwać do przyjścia odsieczy z Zachodu. Poległ w walce 82 lata temu.
rozwiń zwiń