X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Melchiory 2015. Znamy nazwiska laureatów!

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2015 09:00
Ogólnopolski Konkurs Reportażystów "Melchiory" został rozstrzygnięty już po raz 11. Uroczysta gala odbyła się w poniedziałek 25 maja w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.
Audio
Melchiory 2015. Znamy nazwiska laureatów
Foto: fot. Kinga Pacyga

Najważniejszą nagrodę – tytuł Radiowego Reportażysty Roku – przyznano Annie Dudzińskiej z Polskiego Radia Katowice. Laureatka otrzymała statuetkę Melchiora i nagrodę pieniężną w wysokości 20 000 zł "za perfekcyjne warsztatowo reportaże, które poruszają wyobraźnię, myśli i uczucia".

W kategorii Inspiracja Roku jury postanowiło przyznać dwie równorzędne nagrody – statuetki Melchiora. Jedna z nich trafiła do Violetty Rotter-Kozery (TVP Katowice) "za szlachetnie zrealizowany portret Michała Spisaka– kompozytora w Polsce zapomnianego". Drugim nagrodzonym jest Marcin Kołodziejczyk (Tygodnik Polityka) "za wrażliwość społeczną, za bezbłędny słuch na świat i za mistrzostwo formy".

W kategorii Premiera Roku jury wyróżniło dwiema równorzędnymi nagrodami reportaże: "Ten Karski" Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej i Magdaleny Skawińskiej (Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia) "za utrwalanie pamięci o bohaterze dwóch narodów, człowieku, który łączył mądrość i odwagę" oraz "Światło na stepie" Katarzyny Michalak (Polski Radio Lublin) "za wstrząsającą opowieść o zesłaniu na Wschód, która jednak pozostawia słuchacza z nadzieją". Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne w wysokości 5000 zł oraz statuetki Srebrnego Melchiora.

Nagrodą Specjalną Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia uhonorowano natomiast dwie wybitne reportażystki Polskiego Radia: Krystynę Melion ("magnes reportażu, za nią przyszły do radia nowe pokolenia reportażystów") oraz Janinę Jankowską ("iskra reportażu, która rozpala płomienie"). Obie nagrodzone otrzymały statuetkę Melchiora.

Jury konkursu obradowało w składzie: Irena Piłatowska-Mądry (przewodnicząca), Hanna Krall, Krystyna Melion, Anna Sekudewicz i Maciej Drygas.

Gala Reportażystów Polskich "Melchiory 2015" odbyła się 25 maja w Studiu Koncertowym Polskiego Radia  im. Witolda Lutosławskiego. Patronem medialnym wydarzenia była radiowa Jedynka.

Wydarzenie uświetnił swoją obecnością Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze", który w tym roku, jak Polskie Radio, świętuje swój jubileusz.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Melchiory 2014 przyznane. Oto najlepsi polscy reportażyści

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2014 12:00
Ogólnopolski Konkurs Reportażystów MELCHIORY odbył się już po raz 10. Statuetki Melchiora otrzymali autorzy najlepszych reportaży radiowych, prasowych i telewizyjnych.
rozwiń zwiń