X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

PolskieRadio.pl wyróżnione w plebiscycie "Wydarzenie historyczne roku 2014"

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2015 15:33
Internetowe serwisy historyczne portalu Polskiego Radia PolskieRadio.pl zostały wyróżnione w kategorii Edukacji i Multimedia.
Audio
  • Relacja Edyty Poźniak z gali wręczenia nagród w plebiscycie "Wydarzenie Historyczne Roku 2014"/Aktualności/Jedynka
  • Marta Masłowska rozmawia z dyrektorami placówek nagrodzonych w plebiscycie "Wydarzenie historyczne roku 2014" (Popołudnie z radiową Jedynką)
Zespół portalu PolskieRadio.pl opracowujący internetowe serwisy historyczne. Od prawej: dyrektor portalu Andrzej Mietkowski, szefowa zespołu Bożena Sarnowska, Martyna Izdebska, Iza Mazurek. W drugim rzędzie od lewej: Monika Bukowska, Maciej Machcewicz i Bartłomiej Makowski
Zespół portalu PolskieRadio.pl opracowujący internetowe serwisy historyczne. Od prawej: dyrektor portalu Andrzej Mietkowski, szefowa zespołu Bożena Sarnowska, Martyna Izdebska, Iza Mazurek. W drugim rzędzie od lewej: Monika Bukowska, Maciej Machcewicz i Bartłomiej MakowskiFoto: Polskie Radio

W Łazienkach Królewskich odbyła się ceremonia wręczenie nagród w plebiscycie "Wydarzenie historyczne roku 2014". Organizatorem Plebiscytu "Historyczne Wydarzenie Roku" jest Muzeum Historii Polski i historia.org.pl.

O laury ubiegało się 15 projektów, wybranych z blisko 200 zgłoszeń z całej Polski. Plebiscyt był rozgrywany w trzech kategoriach: "Wydarzenie", "Wystawa" oraz "Edukacja i Multimedia".
Dyrektor Muzeum Historii Polski Robert Kostro mówił podczas uroczystości, że zainteresowanie historia jest duże, bo przeszłość nas inspiruje. - Historia przestanie być szpargałem, jeśli jej popularyzowaniem, jej tłumaczeniem, jej interpretowaniem zajmą się ludzie z wielką pasją, z wielkim oddaniem - podkreślał.

- Dla mnie ciekawym przedsięwzięciem jest portal historyczny Polskiego Radia. To profesjonalne wydarzenie, robione przez ważną instytucję. Jest tam mnóstwo materiałów dźwiękowych dotyczących historii. To kapitalne źródło i narzędzie do pracy - dodał.

Historia serwisy specjalne - polskieradio.pl >>>

- Mamy do dyspozycji fantastyczne archiwa Polskiego Radia i postanowiliśmy budować na nich multimedialne prezentacje ważnych wydarzeń i postaci z historii Polski. Prezentujemy te osoby w oparciu o nagrania jakie mamy, zdjęcia i filmy, które udaje nam się zdobyć - mówi Andrzej Mietkowski, redaktor naczelny portalu PolskieRadio.pl.

Portal co roku opracowuje kilkanaście tematów, a na stronie www.historia.polskieradio.pl można posłuchać dźwięków z archiwów Polskiego Radia, obejrzeć filmy ze świadkami wydarzeń lub historykami, a także obejrzeć tysiące zdjęć.

W kategorii Edukacji i Multimedia" , w której został wyróżniony portal PolskieRadio.pl nagrodę główną otrzymał "Projekt: Pilecki" (organizator: Stowarzyszenie Auschwitz Memento).Zbigniew Klima z tego stowarzyszenia wyjaśnia, że celem projektu była przede wszystkim popularyzacja historii rotmistrza Pileckiego. -Zależało nam przede wszystkim na tym, żebyśmy z naszymi produkcjami wyszli do ludzi - mówi w radiowej Jedynce. Startowali też:

- Opowieść o Żydach polskich. Lekcja na żywo z wystawy stałej (organizator: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN),
- Obchody Roku Kolberga (organizator: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, Instytut Muzyki i Tańca, Instytut im. Oskara Kolberga),
- "Ścieżki 3Dostępu. Ścieżki edukacyjne: między technologią, teatrem, filmem i muzeum" (organizator: Muzeum Wojska w Białymstoku).

W kategorii "Wydarzenie" za najważniejsze uznano otwarcie Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach (organizator: Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach). Halina Bieda, dyrektor tej placówki tłumaczyła, że za sukces muzeum odpowiadają trzy rzeczy: ciekawe eksponaty, lokalizacja oraz wyjątkowy sposób narracji.

Inni zgłoszeni to:
- 1000 lat historii Żydów polskich - wystawa stała Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN (organizator: Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN),
- Otwarcie nowej siedziby Cricoteki (organizator: Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora – Cricoteka),
- Otwarcie Galerii Faras im. Profesora Kazimierza Michałowskiego w Muzeum Narodowym w Warszawie (organizator: Muzeum Narodowe w Warszawie),
- Otwarcie Centrum Techniki i Rozwoju Regionu - Muzeum Nowoczesności w Olsztynie (organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie).

W kategorii "Wystawa" wygrał projekt "Krakowscy Wyklęci" (organizator: Muzeum Historyczne Miasta Krakowa). Zdaniem dyrektora Muzeum Historycznego Miasta Krakowa Jacka Salwińskiego właśnie historia zwykłych ludzi, bohaterów podziemia antykomunistycznego, zdobyła serca internautów.

Pozostałe projekty to:
- Wystawa "MADE IN POLAND" (organizator: Muzeum Regionalne w Stalowej Woli),
- Wystawa "Skrzydła Wielkiej Wojny - Małopolska 1914-2014" (organizator: Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie),
- Udostępnienie XIII-wiecznej "Piwnicy romańskiej" przy Placu Dominikańskim w Gdańsku, wraz z towarzyszącą wystawą stałą (organizator: Muzeum Archeologiczne w Gdańsku),
- Wystawa Wystawa "Mit Galicji" (organizator: Międzynarodowe Centrum Kultury we współpracy z Wien Museum).
Polskie Radio jest patronem medialnym plebiscytu.
ag

Zobacz więcej na temat: HISTORIA polskieradio.pl
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wydarzenie Historyczne Roku 2014. Dziś poznamy laureatów

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2015 11:16
Jakie były najważniejsze wydarzenia historyczne ubiegłego roku? Dowiemy się podczas uroczystość wręczenia nagród, która rozpoczęła się o godz. 13.00 w Łazienkach Królewskich. Organizatorem Plebiscytu "Historyczne Wydarzenie Roku" jest Muzeum Historii Polski i historia.org.pl.
rozwiń zwiń