Przejechali Europę na rowerach

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2015 08:15
Mateusz Pietrasiak i Kacper Kulik przemierzyli stary kontynent na dwóch kółkach. W "Lecie z Radiem" porozmawiamy z nimi o tej wyprawie.
Kacper Kulik i Mateusz Pietrasiak podczas wyprawy po Europie
Kacper Kulik i Mateusz Pietrasiak podczas wyprawy po EuropieFoto: facebook/O pięciu takich, co przejechali Europę rowerami

Naszym gościem będzie także dziennikarz muzyczny Roman Rogowiecki, który przybliży nam postać Carlosa Santany. W sobotę muzyk pojawi się na koncercie w Dolinie Charlotty.

W cyklu "Ikony 90-lecia Polskiego Radia" zajrzymy za kulisy Teatru Polskiego Radia.

A na koniec opowiemy także o interaktywnym Muzeum Piernika w Toruniu, gdzie w zrekonstruowanej XVI-wiecznej piekarni odbywa się produkcja pierników według starych receptur i przy użyciu tradycyjnych narzędzi.

***

Na "Lato z Radiem" w czwartek (2.07) od godz. 9.00 do 12.00 zaprasza Roman Czejarek.

to/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tysiące kilometrów na rowerze. "Jestem pozytywnie szalona"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2015 12:07
- Wielu mężczyzn uważa, że nie dam sobie rady, inni zastanawiają się jak to jest możliwe, że puścił mnie mężczyzna - mówiła Kamila Kielar, która przejechała na rowerze Jukon i Alaskę. A potem z koleżanką na rowerach pojechały do Iranu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tysiące kilometrów trabantem na Antypodach

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2015 13:03
Dwa Trabanty, Fiat 126p oraz motocykle Jawa 250 i CeZeta 175 pokonały dystans ponad 6 tys. po bezdrożach Australii. Za sterami żółtych pojazdów z minionych dekad zasiadło 9 podróżników z Czech, Słowacji i Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białe noce i góry wykąpane w morzu

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2015 14:16
Wakacje all inclusive są przereklamowane. Naszym marzeniem było zobaczyć słońce, które ślizga się po horyzoncie i nie zachodzi. Największym szokiem było przeżycie 24-godzinnego dnia - mówiła Joanna Saniewska, która wraz z koleżnaką podróżuje po Skandynawii.
rozwiń zwiń