Robert Plant i Jedynka już w Dolinie Charlotty

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2015 08:00
Dzisiejszy koncert Roberta Planta & the Sensational Space Shifters zakończy tegoroczny 9. Festiwal Legend Rocka, któremu patronujemy.
Robert Plant
Robert PlantFoto: mat. promocyjne

Na początku lipca w Dolinie Charlotty wystąpili wirtuoz gitary Carlos Santana i niezawodny skład - ZZ Top. Dziś o godz. 22.00 na rockowej scenie pojawi się legendarny wokalista Led Zeppelin -  Robert Plant.

Na swój support gwiazdor wybrał zespół Brontupisto z Norwegii - finalisatów przeglądu zespołów rockowych z miast zrzeszonych w Związku Miast Bałtyckich UBC CHARLOTTA ROCK FESTIWAL, który od tego roku towarzyszy Festiwalowi Legend. 

Grupa Brontupisto powstała w 2013 roku i wykonuje muzykę z gatunku americana / country-rock, a w jej skład wchodzą: Kristin (wokalistka) oraz Olav, Eirik, Magnus, Bjørnar i Daniel. Młodzi rockmani zagrają o godz. 20, po 22 sceną zawładnie Plant.

***

Na rockową "Muzyczną Jedynkę" zapraszamy we wtorek (21.07) w godzinach 13.00 - 15.00. Gospodarzem programu będzie Zbigniew Krajewski, a relacje prosto z Doliny Charlotty zapewni Marcin Kusy.

asz

Czytaj także

Piotr Metz: Santana to muzyk z kosmosu

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2015 12:54
- Carlos Santana czaruje od samego początku. To on dał początek nowemu nurtowi muzycznemu . Wówczas nikt nie pomyślał nawet, że można łączyć rocka z muzyką latynowską - mówił Piotr Metz, dziennikarz muzyczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Plant i Led Zeppelin na koncertowej scenie Jedynki!

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2015 09:08
Ostatni wspólny występ członków kultowej grupy przypomnimy w "Koncertowej Jedynce". A już 21 lipca Robert Plant wystąpi w Dolinie Charlotty.
rozwiń zwiń