X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Urlop z pracą w głowie. Kiedy odpoczniesz?

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2015 11:45
Aż 70 proc. z nas podczas urlopu, zamiast "ładować akumulatory", myśli o pracy. Efekt jest jeden: jesteśmy spięci i zmęczeni.
Dlaczego zamiast korzystać z upragnionego urlopu spędzamy godziny odpowiadając na służbowe maile i kontrolując, co dzieje się w pracy?
Dlaczego zamiast korzystać z upragnionego urlopu spędzamy godziny odpowiadając na służbowe maile i kontrolując, co dzieje się w pracy?Foto: East News/Glow Images

Polacy nie potrafią odpoczywać – alarmują psychologowie. Co zrobić, by wakacyjne wolne spełniło swoje zadanie? – Kiedy wyjeżdżamy, powinniśmy bezwzględnie zostawić w domu, a najlepiej w pracy, telefon, laptop i papiery, które umożliwiłyby nam domknięcie zaległych spraw zawodowych – zaznacza psycholog Agnieszka Adamczyk-Musiał. – Niemyślenie o nich nie jest proste, szczególnie dla pracoholików, ale trzeba spróbować- dodaje. Duże znaczenie ma długość odpoczynku. – Urlop powinien trwać trzy tygodnie. W pierwszym się odstresujemy i zapomnimy o obowiązkach, w drugim będziemy w pełni korzystać z wolnego, w trzecim przygotujemy się na powrót do pracy – stwierdza rozmówczyni. Polacy najczęściej decydują się jednak na 8-14 dni urlopu.

Jak odpoczywać, by wypocząć? Temat ten porusza reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej "Na wakacjach". Podejmiemy go także podczas dyskusji w studiu.  

***

Na Magazyn Reporterów "Bez znieczulenia" w czwartek (13.08) o godz. 21.14 zaprasza Olga Mickiewicz.

asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Myślisz o pracy w czasie urlopu? Nie musi tak być

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2014 11:37
Odpowiedzi na ostatnie maile, szybkie sprzątanie biurka, pożegnanie z kolegami z pracy i szczęśliwi wybiegamy do domu. Przed nami kilka tygodni błogiego spokoju - urlop. Ale czy potrafimy w tym czasie zapomnieć o zawodowych obowiązkach?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy nie potrafią odpoczywać. Pracują nawet na urlopie

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2015 11:00
Tylko 64 proc. Polaków potrafi zapomnieć o pracy podczas urlopu. Większość polskich pracowników musi być dostępna telefonicznie nawet podczas wakacyjnego wypoczynku lub nie potrafi się zdystansować od obowiązków zawodowych. Brak wypoczynku może jednak prowadzić do frustracji, depresji oraz wypalenia zawodowego.
rozwiń zwiń