Decyzja ws. referendum. Wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2015 14:43
Prezydent Andrzej Duda ogłosi dziś decyzję ws. wniosku o rozszerzenie referendum. Będziemy transmitować jego wystąpienie.
Dziś poznamy decyzję prezydenta Andrzeja Dudy ws. referendum
Dziś poznamy decyzję prezydenta Andrzeja Dudy ws. referendumFoto: PAP/Archiwum/Radek Pietruszka

6 września, zgodnie z inicjatywą poprzedniego prezydenta Bronisława Komorowskiego, Polacy mają odpowiadać na trzy pytania: czy są "za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu"; czy są "za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa" i czy są "za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości, co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika".

Słuchaj wystąpienia prezydenta Andrzeja Dudy online >>>

Z wnioskiem do prezydenta, by do referendum dopisać trzy pytania: o wiek emerytalny, obowiązek szkolny 6-latków i Lasy Państwowe, zwróciła się wiceprezes PiS Beata Szydło. W wywiadzie dla radiowej Jedynki z okazji Święta Wojska Polskiego, prezydent Andrzej Duda zapowiadał, że decyzję podejmie jeszcze w tym tygodniu, po spotkaniach z inicjatorami obywatelskich inicjatyw referendalnych. Nie wykluczył przy tym możliwości rozpisania kolejnego referendum, które mogłoby się odbyć razem z wyborami parlamentarnymi.

***

Wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy na antenie Jedynki w czwartek (20.08.) o godz. 20.00.

tj/pg

Czytaj także

Drugie referendum w dniu wyborów parlamentarnych? Decyzja w rękach prezydenta Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2015 18:49
Szef Solidarności Piotr Duda zaproponował prezydentowi, by na 25 października rozpisał referendum dotyczące posyłania sześciolatków do szkół, skrócenia wieku emerytalnego oraz prywatyzacji Lasów Państwowych. Na razie nie wiadomo, co o tym pomyśle sądzi Andrzej Duda.
rozwiń zwiń